Názory bez cenzury: Novela na ochranu zvířat – opravdu vyřeší problém množíren?

Vládní novela na ochranu zvířat, která má zakázat množírny, míří do parlamentu. Nejenom že definuje slovo množírna - zároveň určuje, kolik kočka nebo fena smí mít vrhů a v jakém časovém rozmezí. Jenže někteří odborníci i lidé z praxe novelu kritizují jako nedostatečnou. Tvrdí, že problém ve své podstatě nevyřeší. A tak jsme si obě strany pozvali přímo sem, do Názorů bez cenzury.
Novela na ochranu zvířat – opravdu vyřeší problém množíren?
Prima FTV

reklama

Novela na ochranu zvířat míří do parlamentu. Co vše by tedy měla vyřešit? „V každém případě upraví hodně ty podmínky a upraví i postih za některé to nekalé jednání. Omezuje samozřejmě počet zvířat, která lze chovat, přesně specifikuje, co to dnes je množírna, což nám samozřejmě chybělo. Musím říct, že budou vlastně chovatelé povinni psát evidenční list štěněte, který bude některé věci obsahovat. Já musím říct, že se tady zpřísňují podmínky k chovu šelem a dalších zvířat, protože víte, že cca před půl rokem byl usmrcen chovatel nebezpečné šelmy a já bych řekla, že je to jedna z povedených novel a mohu to říci jako praktik, protože sama mám chovatelskou stanici, trénovala jsem koně, chovám psy, kočky a musím říci, že se ta novela snaží opravdu ty věci postihnout,“ říká poslankyně Margita Balaštíková.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete zasílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!