Názory bez cenzury: Obnovení trestu smrti v ČR?

Jsou tresty za ty nejzávažnější trestné činy v Česku dostatečně přísné? Mělo by v případech brutálních vražd platit pravidlo oko za oko, zub za zub? Využívají české soudy trestní zákoník dostatečně? Téma pro Názory bez cenzury!
Obnovení trestu smrti v ČR?
Prima FTV

reklama

„Výše trestu má sloužit k tomu, aby pachatelé tyto trestné činy nepáchali. (…) Lidé, kteří páchají takovouto trestnou činnost, nejsou v takovém psychickém rozpoložení, aby je jakákoliv výše trestu včetně trestu smrti od páchání této činnosti odradila a v tom je ten zásadní problém. A proto jsem říkala, že nejdůležitější je tu společnost ochránit a jestliže jsme v mírovém právu, tak si myslím, že nemá trest smrti zde místo. Na druhou stranu, jestliže někdo vystřílí teroristickým útokem redakci, nebo kamionem najede do lidí, v podstatě z ideologických důvodů a křičí při tom Alláhu Akbar, tak s tím nemám vůbec problém ho pověsit nebo zastřelit. Klidně osobně. Nemám s tím problém,“ říká advokátka Klára Samková.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete zasílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama