Názory bez cenzury: Pilot nám sdělil, že pro nás má špatné zprávy a že z důvodu nedostatku paliva nemůžeme přistát, říká cestující z Boeingu 737 Max

Bylo nařízení Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) a znemožnění návratu Boeingu 737 MAX do Evropy správné? Mohou cestující požadovat nějakou kompenzaci, nebo nemají nárok vůbec na nic? Co se teď bude s letadly dít? Téma pro dnešní Názory bez cenzury.
Jaký dopad bude mít zákaz letů pro Boeing 737 Max?

„Neměli jsme ponětí, v jaké části Evropy se nacházíme. Takže v nás pilot vyvolal paniku a obavy, co se vlastně děje. Posádka byla ale naprosto klidná, nasadili tzv. poker face a nedali na sobě nic znát,“ vypráví Andrea Attig, jedna z cestujících společnosti Smartwings.

„Když to letadlo letí a má doletět během například dvou hodin na své cílové letiště a najednou ho odkloníte, tak mu samozřejmě vytváříte obrovský problém. Protože musí najít další letiště, které ho přijme. A to není vždy lehké. Letiště jsou většinou přetížená. Oni tedy vyčkávají a spotřebovávají palivo. Pak se můžou dostat do kritické situace, že už toho paliva nemají dostatek. A to nejsou bezpečné situace,“ říká Daniel Hanus, emeritní vedoucí Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT.

Pokud vás zajímá víc, pusťte si úvodní video. Zároveň nám můžete poslat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama