Názory bez cenzury: Politika není nedělní škola, říká Jiří Ovčáček

Prezident Miloš Zeman zítra oslaví roční výročí od své druhé inaugurace, tedy uvedení do prezidentského úřadu. Jaký byl jeho uplynulý rok, co se mu podařilo a čím si vysloužil kritiku? A co říká pan prezident na fotomontáže zesměšňující jeho osobu? Hosty ve studiu byli Jiří Ovčáček, Tomáš Břínek alias TMBK a politolog Jan Kubáček.
Jaký byl uplynulý rok prezidenta republiky?

reklama

Je podle známého politologa vulgární vyjadřování prezidenta republiky přes čáru? „Někteří politici v zahraničí to dělají, to si řekněme korektně, ale já jsem přesvědčen, že to prostě k hlavě státu nepatří. Zvláště když je vzdělaná. A to se Miloši Zemanovi musí nechat, že to je člověk velmi vzdělaný, velmi zběhlý, jak v té matérii intelektuální, tak toho politického řemesla. Čili dovedu si u něj představit, že kdyby chtěl, tak to dokáže pojmenovat jinak," řekl politolog Jan Kubáček.

Nešlo ale o jakousi provokaci? „Já ho navíc podezírám, že jsou to jakoby cílené šrapnely. Že prostě tam šel s tím slovíčkem, s nějakou úvahou dát o sobě vědět, přitáhnout pozornost, vyprovokovanou rozhovorem. Já za sebe říkám, že Miloši Zemanovi nemůžu odpustit to, že to je člověk velmi vzdělaný, který si tím pádem velmi dobře uvědomuje, co z té pusy pouští a bohužel pak spoustě hlupákům a velmi problematickým jedincům názorově a hodnotově dává alibi,“ prohlásil Kubáček.

Nejen o tom byly dnešní Názory bez cenzury. Pokud vás zajímá, co říká Jiří Ovčáček na fotomontáže Tomáše Břínka a zda má známý grafik nějakou hranici, za kterou by nešel, podívejte se na celý díl v úvodním videu! Zároveň nám můžete poslat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama