Názory bez cenzury: Teroristický útok na Novém Zélandu

Při tragédii na Novém Zélandu zemřelo 49 lidí, dalších 48 je zraněno. Máme se bát víc bojovníků islámského státu, nebo lidí, kteří chtějí reagovat na migrační situaci? A bude se situace ve světě zhoršovat? O tom byly dnešní Názory bez cenzury.
Teroristický útok na Novém Zélandu

reklama

„Příprava takovéhoto útoku byla velmi podrobná. Pachatel ty prostory znal, několikrát je musel navštívit. Také si musel měřit čas a vzdálenosti. Byla to opravdu podrobná příprava, taková, jakou ji známe z akčních filmů,“ řekl bezpečnostní expert David Rožek.

„Zrovna Austrálie a Nový Zéland jsou ostrovní státy, které mají poměrně přísnou zbraňovou politiku. Tam to nemohlo být lehké sehnat a ještě to převézt na Nový Zéland. Opravdu mě šokuje, že to dokázal,“ prohlásil publicista a odborník na extremismus Marian Kechlibar.

Nejen o tom byly dnešní Názory bez cenzury. Bude mít tento teroristický útok nějaký mezinárodní dopad? Kdo by mohl být terčem odplaty? Pusťte si úvodní video a dozvíte se víc! Zároveň nám můžete posílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!