Názory bez cenzury: V Alabamě schválili zákaz potratů. Je to tak správně? A jak je to u nás?

V americkém státě Alabama začne za 6 měsíců platit úplný zákaz potratů, a to téměř bez výjimky. Před pár hodinami ho podepsala republikánská guvernérka Kay Iveyová. Alabama se tak okamžitě stala jednou z nejpřísnějších zemí, co se potratů týče. Zakázán bude jakýkoliv potrat, v jakémkoliv měsíci. A to i v případě, že ženu někdo znásilní nebo půjde o incest. Jediná výjimka nastane ve chvíli, kdy bude ohrožen život matky. A co za potrat hrozí? Trest až 99 let vězení. Ne pro matku, ale pro lékaře, který zákrok provede. Jaký dopad to bude mít na místní ženy? A co potraty v České republice? Je dobře, že jsou povoleny? Mělo by se to změnit? Nebo naopak pravidla ještě více zvolnit? Téma pro Názory bez cenzury.
V Alabamě schválili zákaz potratů. Je to tak správně?
Prima FTV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přece jen, pokud někdo znásilní ženu, neměla by mít právo rozhodnout, jestli si dítě nechá nebo ne? „Samozřejmě z pohledu někoho, kdo je zásadně zcela proti potratům a považuje potrat za vraždu, tak pak když to vezmete do logických důsledků,  není překvapivé, že chtějí, aby ten zákaz byl absolutní, tedy i pro ženy znásilněné. Osobně to považuji za zbytečné vyostřování té situace a debaty,“ říká Matyáš Zrno, publicista konzervativního think-thanku Občanský institut.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete zasílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

Reklama
Reklama