Názory bez cenzury: V České republice je zhruba sto tisíc psychopatů, říká psycholog Klimeš ve spojitosti se střelbou ve Vinohradské nemocnici

O víkendu pacient ve Vinohradské nemocnici postřelil dva pacienty, z nichž jeden zemřel. Jak se tomu dalo předejít? Na to se v Názorech bez cenzury ptal Matěj Rychlý bezpečnostního experta, psychologů i zástupce Asociace držitelů zbraní.
Jak to, že měl pacient v nemocnici legálně drženou zbraň?

reklama

Co předcházelo střelbě ve Vinohradské nemocnici? V jakém rozpoložení se nalézal pacient, který střílel? „Jsou-li držitelé zbraní v psychické nepohodě, sní o tom, co s tou zbraní udělají. Jestli zastřelí manželku, nebo sebe. Tyto šílené úvahy jim běží v hlavě během krizové situace. Je tu tedy spousta situací, kdyby měl tento člověk zbraň odkládat,“ říká psycholog Jeroným Klimeš.

Nejen o tom byly dnešní Názory bez cenzury. Pokud vás například zajímá, jaké návrhy pro zpřísnění udělování zbrojních průkazů se navrhují, podívejte se na celý díl v úvodním videu! Zároveň nám můžete poslat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!