Názory bez cenzury: Zakáže nám EU nosit u sebe nůž?

Parlament EU schválil zprávu výboru pro terorismus, která zmiňuje i zákaz držení nože bez zjevného užití. Zakáže nám teď EU nosit u sebe i nůž? Nebo jde jen o planý poplach? Na to jsme se ptali v úterních Názorech bez cenzury.
Zakáže nám EU nosit u sebe nůž?

reklama

„Zaprvé, jestli si výbor myslí, že zákazem nožů se sníží pravděpodobnost teroristických útoků, tak to je přeci k smíchu. Zadruhé, Evropský parlament nesmí nikdy nic navrhovat. Lisabonská smlouva to výslovně zakazuje. Navrhovat v Evropské unii může jen Komise. Evropský parlament může jen poprosit, žádnou jinou pravomoc nemá,“ říká europoslanec Jiří Payne a pokračuje: „Ale všechny evropské regulace začínají tím, že někdo vypustí testovací balónek a zjistí, co by to asi udělalo, kdyby se nějaká regulace přijala. Takže ano, musíme to chápat jako pokus, že se v budoucnosti zavede taková regulace, která bude zakazovat nosit nože.“

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Diskutovat dnes s námi přišli novinář Jiří X. Doležal, Jan Skalický, spolupracovník Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní a Jan Cemper, šéfredaktor webu manipulatori.cz. A na dálku jsme se spojili i s europoslanci Jiřím Paynem (Svobodní) a Jaromírem Štětinou (nestr. za TOP 09).

reklama

reklama