Názory bez cenzury: Zatočí nová směrnice s dvojí kvalitou potravin?

Europoslanci schválili směrnici, která nás má ochránit před dvojí kvalitou výrobků. Jak to pomůže českým spotřebitelům? A dá se dvojí kvalita považovat za nekalou obchodní praktiku? A proč je dvojí kvalita tak dobrý byznys? O tom a dalším byly Názory bez cenzury.
Zatočí nová směrnice s dvojí kvalitou potravin?
Prima FTV

reklama

„Značka prodává. Ten marketing prodává. Vy očekáváte od výrobku nějakou kvalitu a spotřebitele vůbec nenapadne, že pod nějakou renomovanou značkou se třeba vyrábí verze, které mají výrazně nižší podíl nějaké základní suroviny. V jednom můžeme najít vepřové maso, v druhém nějaký kuřecí separát. Těch příkladů byla celá řada. Netýká se to samozřejmě pouze České republiky. Ty výzkumy se opravdu dělaly v řadě dalších zemích, zejména ve střední a východní Evropě a myslím si, že to naše chápání dvojí kvality je všude stejné. (...) Bavíme se o šizení zákazníků na rozdílném složení stejně vypadajících a pro spotřebitele stejně se tvářících značkových produktů,“ říká europoslankyně a spoluautorka části směrnice o dvojí kvalitě potravin Olga Sehnalová.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete zasílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!