Nečekaný porod v letištní hale na Floridě: Asistenční pes tam porodil osm štěňátek

Letiště jsou plná smíchu, pláče a dojemných setkání. A mezinárodní letiště Tampa na slunné Floridě má za sebou jeden opravdu kuriózní zážitek. Jen chvílí před odletem tam porodila osm krásných štěňátek asistenční fenka Ellie. Informace přinesl server BBC.
Psí porod
Psí porod
Twitter/Tampa Fire Rescue ‏

reklama

Ellie Rigby je dvouletá labradorka, která byla vycvičená k pomoci nevidomým či slabozrakým lidem. Spolu se svým psím parťákem Nuggetem žijí v domácnosti s matkou a dcerou, kterým labradoři usnadňují každodenní život.

Majitelky psů si byly vědomy, že je Ellie březí, ale netušily, že se štěňátek dočkají již na letišti v Tampě, odkud se právě chystaly letět do Philadelphie.

 

 

Labradorka Ellie tak přímo uprostřed letištní haly s pomocí záchranného týmu Tampa Fire Rescue, přivedla na svět osm zdravých štěňátek. Během celého porodu byl statečné Ellie na blízku její psí partner a otec štěňat labrador Nugget. Novopečená psí máma a táta jsou rodiči osmi pejsků a jedné psí holčičky.

 

 

Asistenční psi jsou speciálně vyškolení k pomoci zdravotně postiženým. Každý pes je cvičen individuálně pro konkrétního klienta- vodící psi pro nevidomé či slabozraké, signální psi pro neslyšící, alergiky nebo astmatiky a asistenční psi pro zdravotně nebo tělesně postižené. V České republice asistenční pes není uznán jako kompenzační pomůcka pro postižené a není tedy hrazen státem.

reklama

reklama