Nečekaný zvrat: Jen hodinu před trestem smrti dostal několikanásobný vrah milost!

Ojedinělá situace se stala v Texasu, kde guvernér Greg Abbott nečekaně vyslyšel přání otce osmatřicetiletého několikanásobného vraha Thomase Whitakera, který chtěl v roce 2003 vyvraždit celou svou rodinu. Zatímco matku a bratra zabil, jeho otec střelbu do hrudníku přežil a nyní žádal o milost svého syna.
Elektrické popravčí křeslo - americký vynález
Elektrické popravčí křeslo - americký vynález
Lee Honeycutt

reklama

Nejen v Texasu, ale také na Floridě a v Alabamě se tento týden konaly popravy. Nakonec však došlo jen na jednu, a to na Floridě. Tam úřady ukončily život muže, který znásilnil a zavraždil studentku. V Alabamě byla odložena poprava muže, jehož zdravotní stav neumožňoval aplikaci injekce s jedem.

A poprava se nekonala ani v Texasu. Tam čekal na smrt osmatřicetiletý Thomas Whitaker, který v roce 2003 plánoval zavraždit celou svou rodinu. Podařilo se mu zabít matku Tricii a bratra Kevina. Jediný, kdo masakr přežil, byl otec Kent, kterého syn střelil do hrudníku.

 

 

Zvrat v případu Whitakera nastal pouhou hodinu před popravou. Guvernér Greg Abbott jen několik desítek minut před popravou omilostnil odsouzeného a trest smrti změnil na doživotí bez možnosti propuštění.

Proč tak učinil těsně před trestem smrti? Za vše může dopis Whitakerova otce Kenta. V psaní poslaném guvernérovi žádá o milost pro svého syna s tím, že usmrcení vraha jeho zármutek ještě víc prohloubí.

 

 

Podle médií se jedná o něco zcela výjimečného. Deník Texas Tribune uvedl, že od posledního udělení milosti uplynulo deset let.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!