Nechtěla konvertovat k islámu, tak ji ubodal. Soud poslal Afghánce za vraždu mladé Němky na doživotí

Soud v německém Flensburgu rozhodl tento týden v případě migranta z Afghánistánu, který měl loni v březnu ubodat svoji bývalou přítelkyni (†17). Soudce dal nakonec obžalobě za pravdu a neúspěšného žadatele o azyl poslal za mříže na doživotí. Během procesu navíc vyšlo najevo, že odsouzený při příchodu do Německa lhal o svém skutečném věku. O případu informovala německá média.
Ahmad S. usvědčený z vraždy si u soudu zakrýval tvář
Ahmad S. usvědčený z vraždy si u soudu zakrýval tvář
Shz.de

reklama

Tento případ loni v březnu šokoval severoněmecký Flensburg. Afghánský migrant Ahmad S. brutálně ubodal svoji 17letou přítelkyni Mireille. Podle obžaloby ji v jejím vlastním bytě zasadil 14 bodných ran. Důvodem mělo být to, že se s ním dívka rozešla, protože odmítla konvertovat k islámu a nosit na hlavě šátek. Podle soudce propukla v Afghánci žárlivost, protože neunesl to, že si dívka našla jiného přítele a on tak nadále nemohl ovlivňovat její život.

Vrah, který po celý proces vinu odmítal, přišel do Německa v roce 2015 a požádal o azyl jako nezletilý uprchlík. Jeho žádost ale úřady zamítly. Poté co byl minulý rok obviněn z vraždy své bývalé přítelkyně, tvrdil, že je mu 18 let. To se ale soudu nezdálo, a tak nařídil test věku. Forenzní experti následně přišli na to, že Afghánci je minimálně 21, podle testů ale mohl být jeho skutečný věk i 29 let.

ilustrační foto

Afghánský migrant, který ubodal dvacetiletého muže k smrti, jednal podle soudu v sebeobraně. Rozhodovat bude nejvyšší soud

To umožnilo soudci soudit Ahmada S. jako dospělého. Lidé do 21 let jsou totiž v Německu souzeni podle zákona pro nezletilé, kde jsou tresty mnohem mírnější. Právě toho se snaží někteří migranti využít. Například jako Hussein Khavari, migrant z Afghánistánu, který v roce 2016 znásilnil a zavraždil studentku Marii Ladenburgerovou. U soudu pak také tvrdil, že je nezletilý. Testy ale prokázaly, že je mu minimálně 22 let. Jeho otec pak soudu dosvědčil, že se syn narodil v roce 1984, a je mu tedy přes 30! Khavari nakonec dostal doživotí.  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!