Nedělejte z toho drama, řekl policista rodičům brutálně znásilněné dívky. Pachatele si museli chytit sami

Devatenáctiletá dívka z indického města Bhópál byla brutálně skupinově znásilněna čtyřmi muži. Tím ale její utrpení neskončilo. Policie totiž odmítla případ řešit a násilníci se tak nadále klidně pohybovali po městě. Zasáhnout museli až její rodiče, kteří pachatele sami zadrželi a dotáhli na policejní stanici.
ilustrační foto
ilustrační foto

reklama

Ohavný případ znásilnění se stal v úterý. Dívka se vracela ze vzdělávacího centra, když ji pod mostem napadli dva muži. Oběť se sice srdnatě bránila, ale pachatelé ji přemohli a znásilnili. Pak ji svázali a zavolali další dva kumpány, kteří nebohou mladou ženu znásilnili znovu. Jenže ani po těchto třech strašných hodinách utrpění mladé ženy neskončilo.

Podle deníku The Times of India se totiž policisté hned na třech policejních stanicích odmítli případem zabývat. Jeden příslušník bezpečnostního sboru dokonce zdrcenou rodinu odbyl se slovy, aby z toho „nedělali drama“.

Děti v Indii často čelí sexuálnímu násilí (ilustrační foto)

Znásilněná desetiletá dívka z Indie, které soud zakázal potrat, porodila

Když se vraceli z policejní stanice, zahlédla dívka přibližně 500 metrů od místa znásilnění dva ze svých trýznitelů. Jelikož její rodiče slouží jako níže postavení policisté, neváhali, oba agresory zpacifikovali a dovlekli je až na policejní stanici, odkud před tím odešli s nepořízenou. Teprve poté se policisté začali starat.

„Je to strašné, když jako policistka musíte čelit tomu, že policie odmítá přijmout oznámení o skupinovém znásilnění vaší dcery. Nechápu, jak se něco takového může stát,“ svěřila se matka znásilněné listu The Times of India. I díky medializaci případu, byli policisté, kteří rodině odmítli pomoci, okamžitě vyhozeni.

Útoky na ženy, které mnohdy končí i jejich smrtí, jsou v Indii velkým problémem, který se zatím vládě nedaří řešit. Milionové město Bhópál v centrální části země, je paradoxně považováno za jedno z nejbezpečnějších pro ženy. V tomto případě to ale rozhodně neplatilo. Ohavný čin se totiž odehrál jen 100 metrů od rušného nádraží a ulice, kde denně projedou tisíce aut. Bohužel, jak už to bývá, nikdo prý nic neviděl ani neslyšel.

reklama

reklama