Nedorozumění mezi Trumpem a Pentagonem? Trump říká, že na hranicích s Mexikem může být až 15 tisíc vojáků

Zatímco Pentagon v úterý oficiálně oznámil, že na hranice s Mexikem pošle 5 200 vojáků, Donald Trump prohlašuje, že jich tam nakonec bude až 15 tisíc. Někteří lidé si myslí, že jde o politickou kampaň před nadcházejícími volbami.
vojáci Americké armády
vojáci Americké armády
AP

reklama

Donald Trump neustále na Twitteru připomíná, že karavana migrantů ze Střední Ameriky je velice nebezpečná a větší než se zdá. Nezapomněl dodat, že republikáni zvládnou jejich zemi ochránit mnohem lépe než demokraté.

 

 

„Musíme mít stěnu lidí,“ řekl pro ABC News Donald Trump ve středu. To je jeden z posledních výroků, který Trumpa usvědčuje z toho, že využívá americkou armádu k politickým účelům. Ministr obrany Jim Mattis odmítá dovolit Trumpovi aby z armády dělal politické kaskadéry. „Naše práce není se předvádět,“ zdůraznil ve středu Mattis.

Lidé v Pentagonu nad Trumpovými komentáři kroutí hlavou. Úředníci vzkázali, že nemají v plánu posílat 15 tisíc vojáků na hranice. Konečný počet může dosáhnout maximálně 10 tisíc včetně vojáků, kteří už jsou na místě. 

Podle oficiálních prohlášení generála Terrence O'Shaughnessyho je předpokládaný počet vojáků na hranicích dvakrát menší než který slibuje Trump. Generál novinářům už v úterý řekl, že na hranicích je v současnosti 2 200 členů národní gardy a zbylých 5 tisíc Pentagon vyšle do konce týdne.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!