Nehoda na Nymbursku: Řidič pod vlivem drog srazil cyklistu

Vážná nehoda se stala nedaleko Bříství na Nymbursku, dodávka tam srazila cyklistu. Při vyšetřování pak policisté zjistili, že řidič neměl za volantem co dělat.
23. 5. 2018 KRIMI: ŘIDIČ POD VLIVEM DROG SRAZIL CYKLISTU
23. 5. 2018 KRIMI: ŘIDIČ POD VLIVEM DROG SRAZIL CYKLISTU

reklama

Cyklista jel po silnici mezi Kounicemi a Břístvím na Nymbursku, do svého cíle ale nedojel. Po desáté hodině večer ho srazil řidič dodávky převážející autodíly. Řidič s dodávkou zastavil až více než 100 metrů od místa, kde do cyklisty narazil. Řidič se pak vydal na pomoc zraněnému cyklistovi, ten zůstal bezvládně ležet na krajnici. Zdravotní stav muže byl velmi vážný, proto pro něj na silnici nedaleko Bříství letěl také záchranářský vrtulník.

„Cyklista utrpěl vážné poranění hlavy. V rámci intenzivní lékařské péče mu byly zajištěny dýchací cesty a byl připojen k umělé plicní ventilaci a poté letecky transportován do vinohradské nemocnice,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Petra Effenbergerová.

Vážná nehoda na Olomoucku: Srážka osobního vozu s náklaďákem i sanitkou

Vážná nehoda na Olomoucku: Srážka osobního vozu s náklaďákem i sanitkou

Policisté na místě zjišťovali, co bylo příčinou vážné nehody, zajímalo je také to, jestli byl cyklista osvětlený a řidič dodávky ho mohl vidět. Právě během vyšetřování policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletý šofér neměl úplně jasnou mysl.

„U řidiče dodávky byl proveden test na drogy, který vyšel jako pozitivní,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Petra Potočná.

Muž se tak nejspíš nevyhne obvinění hned z několika trestných činů, hlavně ale bude záležet na zdravotním stavu zraněného muže. Jeho totožnost zatím není policistům známá, a proto žádají veřejnost o pomoc při identifikování zraněného cyklisty.

reklama

reklama