Nejabsurdnější výluky z pojištění? Odlišné pojištění pro stejné věci i zanedbání povinností pojištěného

Skončilo první kolo ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění. Tisíce lidí v ní vybírali mezi podle nich nejhoršími výmluvami, které pojišťovny používají, aby nemuseli platit.
18. 5. 2018 ZPRÁVY: HLASUJTE PRO NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ
18. 5. 2018 ZPRÁVY: HLASUJTE PRO NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ

reklama

Oblíbená anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek má mladšího sourozence. Hlasování o nejabsurdnější výluku z pojištění. V prvním kole letošního premiérového ročníku hlasovala víc než 5,5 tisíce lidí.

„Cílem není lidi, lidi varovat před pojišťovnami nebo před některými pojišťovacími produkty. Cílem je, aby lidé se zamysleli nad tím, jestli se pojišťují správně, jestli mají všechny informace,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima poslanec Patrik Nacher (Hnutí ANO)

Jako první se umístila výluka zvaná „Odlišné pojištění pro stejné věci“, tedy například, že pojištění se může vztahovat pouze na vytopení pračkou, ale když vám praskne trubka ve zdi, peníze už nedostanete.

Voda v domě. Surrealistický výjev

Pojištění prověří pojistná událost, ale to už může být pozdě! Podle čeho vybrat pojistku, která ochrání váš majetek?

Hlasovat můžete až do půlky června

Druhá v pořadí je výluka zvaná „Zanedbání povinnosti pojištěného“. Peníze například neuvidíte, když vás vykradou oknem v parném létě otevřeném na větračku. „Jako příklad bych uvedl třeba ten můj klient vyplňuje nějaký formulář a zapomene tam třeba vyplnit to, že prošel nějakou nemocí před pěti nebo deseti lety,“ upřesnil Nacher.

Třetí výlukou, která vám vadí nejvíc je takzvaná „nejednoznačná identifikace“. Můžete například snadno zjistit, že se vám pojištění domácnosti nevztahuje na garáž, i když byste něco takového přirozeně předpokládali.

Připadá vám některé z těchto pojišťováckých výmluv, proč neplatit, povědomá? Finálové kolo hlasování o nejabsurdnější výluku z pojištění trvá do 15. června. A hlasovat pro tu vůbec nejhorší z těchto tří, můžete na webu bankovnipoplatky.com.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!