Nejen Česko trápí množírny: Obří chovy psů v otřesných podmínkách objevili ochránci zvířat v Číně

Kontroly ochránců zvířat odhalily šokující podmínky v čínských psích množírnách. Chamtiví chovatelé kvůli vidině větších zisků nutí feny ke krytí i několikrát ročně. Psi pak žijí v naprosto nevyhovujících podmínkách. V Číně přitom tento týden začíná rok ve znamení psa.
množírny psů v Číně
množírny psů v Číně
youtube/ ThePETAAsiaPacific

reklama

Pracovníci neziskové organizace PETA Asia (People for the Ethical Treatment of Animals) upozornili na extrémní podmínky, které panují v čínských množírnách psů. Podle organizace navštívili její lidé celkem 13 chovných stanic, například v Šanghaji či provinciích Guangdong a Shandong. A podle aktivisty, který tajně pořídil i obrazový záznam, ani jedna ze psích stanic, jak se množírny prezentují, nesplňuje hygienické normy pro chovatele psů v Číně, informuje deník Daily Mail. 

Autor videa uvedl, že viděl psy v zuboženém stavu, mnohdy podvyživené, kteří žijí v otřesných podmínkách v malých klecích plných vlastních výkalů. Některé množírny jsou prý dokonce v podzemí a psi se tam pohybují v naprosté tmě. Videa, na kterých francouzský buldoček jménem „Muškátový oříšek“ za sebou táhne své zadní nohy kvůli těžké dysplazii kyčlí, pak vehnalo slzy do očí mnoha milovníkům zvířat.

UPOZORNĚNÍ: Video obsahuje drastické záběry.

 

Podle listu Kan Kan News jsou čistokrevní psi nuceni se téměř nepřetržitě množit. Fenky musejí přivést na svět štěňata minimálně dvakrát do roka. Štěňátka z těchto množíren jsou poté prodávána v přepočtu za více jak 30 tisíc korun. A právě plemeno francouzského buldočka patří mezi čínskými chovateli mezi nejoblíbenější.

PETA uvedla, že se rozhodla odhalit realitu psích množíren v Číně, protože už tento týden podle čínského kalendáře začíná Rok zemského Psa. Cílem organizace je upozornit na to, jak se zachází se psi jen proto, aby se uspokojila velká poptávka po těchto zvířatech.

reklama

reklama