Nejen Zeman leží aktivistkám v žaludku. Polonahá žena vyskočila u voleb i na Berlusconiho

V Itálii dnes probíhají parlamentní volby a hlasování se neobešlo bez excesu. Na bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho (81) vyskočila ve volební místnosti polonahá aktivistka z hnutí FEMEN s nápisem „Berlusconi, tvůj čas vypršel“. Věhlasný sukničkář zachoval chladnou hlavu, otočil se a odešel. Svůj hlas už šéf strany Forza Italia hodil do urny před incidentem.
Polonahá aktivistka vyskočila i na Silvia Berlusconiho
Polonahá aktivistka vyskočila i na Silvia Berlusconiho
AP

reklama

Nedá se říct, že by na něco podobného nebyl Silvio Berlusconi zvyklý. Tři polonahé aktivistky FEMENu se snažily narušit jeho hlasování už v roce 2013. O bývalém trojnásobném předsedovi italské vlády navíc koluje řada pikantních historek a žen s odhalenými ňadry měl možnost vidět zřejmě více než kterýkoliv jiný smrtelník. Těch, které by ho ale kritizovaly, určitě nebylo mnoho.

A právě to se dnes „Rytiří“, jak se mediálnímu magnátovi také přezdívá, stalo. Jakmile vhodil ve volební místnosti v Miláně do urny svůj hlas, prodrala se přes početné zástupy novinářů nenápadná žena, strhla si vrchní část oblečení, vyskočila na stůl a na obnaženém hrudníku ukázala nápis „Berlusconi, tvůj čas vypršel“. Na zádech pak měla nápis FEMEN. 

Nutno podotknout, že reakce politického veterána byla ledově klidná. Na místě se otočil a vypochodoval z volební místnosti. Polonahá aktivistka se tak v mžiku stala kořistí lačných fotografů. Pokud někdo právě přišel do volební místnosti, musel mít pocit, že si spletl budovy a dorazil na casting fotomodelek. Když pak její vystoupení ochranka ukončila, vrátil se Berlusconi zpátky a ještě zavtipkoval se členkou volební komise.

„Nejdůležitější evropské hlasování tohoto roku“

Čas vybrat novou vládu mají Italové do dnešní 23. hodiny. Pak se uzavřou volební místnosti a začne sčítání hlasů. Oficiální výsledky by měly být známy v pondělí ráno. Podle britského týdeníku Economist se v Itálii koná „nejdůležitější evropské hlasování letošního roku“. Mimo jiné se totiž hraje o to, jakým směrem se bude Itálie nadále v rámci EU a eurozóny pohybovat.

Favoritem je populistické Hnutí pěti hvězd. Podle expertů ale nedostane dost hlasů na sestavení funkční vlády a vstup do koalice samo hnutí vylučuje. Parlamentní většinu by tak mohla získat pravicová koalice, ve které je právě Berlusconiho strana Forza Italia spolu s protimigrační Ligou Severu Mattea Salviniho a uskupením Bratři Itálie Giorgie Meloniové. Bez šancí není podle průzkumů ani levicová koalice okolo vládnoucí Demokratické strany expremiéra Mattea Renziho. Politologové se ale obávají, že volby skončí patovou situací a sestavení nové vlády tak nevidí příliš optimisticky.

reklama

reklama