Nejhlasitější sex na světě? Mezi žhavé kandidáty se řadí i nenápadná rybka!

Jestli o sobě někdo dává při sexuálních orgiích opravdu pořádně vědět, tak je to malá rybka Corvina. V hejnech, která se třou v Mexickém zálivu, vydávají tak hlasité zvuky, že ohrožují sluch ostatních mořských druhů! S netradiční informací přišla agentura AFP.
Corvina
Corvina
Pixabay

reklama

Každé jaro hostí Colorado River Delta na severu Mexického zálivu v Kalifornii nejhlasitější „sex“ na planetě Zemi. Na svědomí ho mají hejna ryb zvaných corviny, kteří tam putují za účelem rozmnožování.

Zatímco jedna corvina vytváří zvuk, který svou hlasitostí může připomínat kulomet, celé hejno se rovná například křičícímu davu na festivalu. Zvuk ryb způsobuje hluk tak hlasitý, že dokáže způsobit ztrátu sluchu u ostatních mořských savců. „Hluk hejna corvín je dostatečně hlasitý na to, aby způsobil přinejmenším dočasnou, ne-li trvalou ztrátu sluchu u pozorovaných mořských druhů,“ uvedl výzkumník mořských živočichů z univerzity v San Diegu Timothy Rowell.

ilustrační foto- žralok

Na březích íránského ostrova byly nalezeny stovky mrtvých žraloků. Za jejich smrt můžou rybáři

Hlučné tření ryb ale ohrožuje mořské savce v okolí. Rowell si dokonce myslí, že například tuleni nebo delfíni můžou v důsledku silného zvuku přijít o sluch. To pro ně v konečném důsledku může být fatální.

Láska, kterou tyto ryby dávají tak hlasitě najevo, ale přidělává hlavně starosti také jim. Hluk totiž okamžitě upoutá pozornost rybářských lodí. Rybáři jich uloví několik tisíc tun právě během období páření. Corvina může dorůst až do jednoho metru a vážit celých 12 kilogramů.

Rowell společně s kolegou z texaské univerzity Badem Erismanem zjistili, že v jedné množící se skupině je něco málo přes jeden a půl milionu jedinců! A právě kvůli nadměrnému rybolovu těchto náruživých rybiček jsou tu takzvaní správci, kteří mají zajistit, že tento druh z moře díky bezohledným rybářům nezmizí úplně. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!