Nejjedovatější tvor planety je v Praze! Nové pražské akvárium aspiruje na zápis do Guinessovy knihy rekordů

Vesmír v akváriu, aneb největší podmořský svět medúz v Evropě je teď v Praze. Od 15. listopadu 2019 ho můžete navštívit na střeše OC Arkády Pankrác. Vůbec nejvzácnější a nejjedovatější druhy medúz tam teď ovládají jedinečné prostory, které vytvářejí autentickou atmosféru podmořské hladiny.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Svět medúz

reklama

Extrémně jedovaté, ale na pohled úchvatné. Takto lze popsat medúzy, které našli domov v pražském akváriu v OC Arkády Pankrác. Nový komplex pro více jak 10 tisíc druhů medúz ve 38 designových akvárií, nenechá člověka klidným. Obří kulovité nádrže, nespočet audiovizuálních efektů, světelných prvků a 3D projekce v každém návštěvníkovi evokují ty nejintenzivnější pocity. „Neprezentujeme se jako nějaký podmořský svět, my říkáme, že jsme vesmír v akváriu. Medúzy nevypadají jako stvoření, která by žila na naší planetě, a tak se má i člověk cítit. Když sem vejde, má být někde naprosto jinde," říká majitel akvária Vojtěch Pluhař. 

Rozlohou a počtem exemplářů se akvárium stalo největším v Evropě a vystřídalo tak medúzarium L´Aquarium de Paris. Navíc je srovnatelné s podobnými středisky v Japonsku nebo USA. Krom toho je v druhém patře obrovské kulovité akvárium, které má kolem dvou tisíc litrů a s největší pravděpodobností bude zařazeno do Guinessovy knihy rekordů. „Kontaktovali jsme komisy, že bychom chtěli aspirovat na zapsání. V lednu k nám dorazí, všechno přeměří a my doufáme, že se následně do knihy zapíšeme," dodal Pluhař. 

Obří akvárium
Obří akvárium

V pražském Světě medúz jsou k vidění i ta nejjedovatější medúza světa, například čtyřhranka Fleckerova, která je někdy nazývána nejsmrtelnějším tvorem vůbec a dokáže usmrtit až 60 lidí najednou. Ne všechny jsou ale jedovaté. Jednotlivé druhy se liší délkou chapadel, zbarvením nebo různými vlastnostmi. Například druh přezdívaný Benjamin Button dokáže obnovit svůj životní cyklus a z dospělého jedince se vrátit do stádia polypu. Tato medúza je tedy téměř nesmrtelná. 

Součástí Světa medúz je i dětský koutek a restaurace se speciálním menu - Bistro medúz, jehož nabídku skládal michelinské šéfkuchař Tomáš Jiskra. Podmořský svět bude otevřen každý den od 9 do 21 hodin. O víkendu od 8 ráno. Základní vstupné je 260 korun. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!