Nejrychlejší thajská rikša na světě? Brit jel s tříkolkou 119 km/h a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Matt Everard z britského Essexu ustanovil rychlostní rekord v jízdě tříkolovou thajskou rikšou (tuk-tukem). Do Guinessovy knihy rekordů se zapsal s rychlostí 119,5 kilometru v hodině, informoval britský server Guardian.
Jízda zapsaná v Guinessově knize rekordů
Jízda zapsaná v Guinessově knize rekordů
@brucerollinson / Twitter

reklama

Do oprav a vylepšení padesáti let staré rikši investoval šestačtyřicetiletý Brit během pěti měsíců v přepočtu necelých 594 tisíc korun (20 tisíc liber), přičemž pracoval na „každé matičce, šroubku a ložisku“.

S novým motorem může jet přes 140 km/h

Originální dvoutaktní motor z roku 1971 o objemu 350 cm3 vyměnil Everard za moderní vstřikovací motor Daihatsu o objemu 1300 cm3, který umožňuje dosažení rychlosti až 144 km/h.

Rekord překonal britský nadšenec v thajské rikše z roku 1971 na letištní dráze v Elvingtonu v Severním Yorkshiru, kde dokonce překonal svůj původně stanovený cíl 110 km/h a dosáhl 119,583 km/h (74,3 mil v hodině). Spolujezdcem mu byl jeho bratranec.

Surfař na největší vlně na světě

VIDEO: Surfař pokořil největší vlnu na světě a zapsal se do Guinessovy knihy rekordů! Troufli byste si na takové monstrum?

Příště chce překonat rychlost 160 km/h

Kategorie „Nejrychlejší auto-rikša/tuk tuk (prototyp)" je aktuálně novou kategorií Guinessovy knihy rekordů. Aby rikša splnila podmínky pro zařazení do kategorie, musí být schopna vézt na lavici za řidičem minimálně dva pasažéry.

Motorizovanou rikšu si Everard koupil na internetovém obchodě eBay poté, co se vrátil ze svatby svých přátel konané v Thajsku. Přišlo mu, že bude zábavné jezdit v tomto vozítku po městě a navíc to bude zajímavá změna oproti všemu ostatnímu kolem.

Everard, britský fanoušek vozidel všeho druhu, který v jednu dobu vlastnil osm aut, dvě lodě, vodní skútr a čtyřkolku, teď doufá, že se příště prožene po letištní dráze rychlostí přes 160 km/h (100 mil za hodinu).

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!