Největší výzva života: Markéta se může stát první handicapovanou ženou, která přeplavala La Manche

Markéta Pechová z Liberce se v neděli brzy ráno ponořila do vod kanálu La Manche. Už večer může být první handicapovanou ženou na světě, která přeplavala slavnou úžinu. Markéta totiž už ve dvanácti letech přišla o nohu. Momentálně patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší dálkové plavkyně v Česku. Závodí se zdravými a vozí medaile. Pokus o překonání kanálu La Manche je ale největší výzvou jejího dosavadního života.
Markéta Pechová se ponořila do vod kanálu La Manche 3
Markéta Pechová se ponořila do vod kanálu La Manche 3
TJ Slavia Liberec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V nejužším místě je vzdálenost mezi oběma břehy 32 kilometrů, vlivem proudů ale Markéta poplave určitě víc, zřejmě něco okolo čtyřiceti kilometrů. To vše ve vodě, jejíž teplota obvykle nepřesahuje 15 stupňů, jen v plavkách, neopren pravidla pokusu zakazují. Pokud vše půjde dobře, stráví ve vlnách kanálu zhruba 15 hodin. 

Markéta Pechová se ponořila do vod kanálu La Manche 1
Autor: TJ Slavia Liberec Markéta Pechová se ponořila do vod kanálu La Manche 1

Každý, kdo zkouší kanál La Manche, s sebou musí mít doprovodnou loď, jejíž posádka sleduje regulérnost pokusu a současně může rozhodnout o tom, že podmínky pro plavce už nejsou bezpečné a může rozhodnout o ukončení plavby. Samozřejmě i plavec nebo plavkyně to může kdykoliv vzdát, sama Markéta Pechová ale řekla televizi Prima před dvěma měsíci: „Sama z vody rozhodně nevylezu!“

 

Markéta Pechová se ponořila do vod kanálu La Manche 2
Autor: TJ Slavia Liberec Markéta Pechová se ponořila do vod kanálu La Manche 2

Přeplavat tenhle kousek moře je ale obrovské sousto i pro ty, kteří mají všechny končetiny. Pokud to dokáže Markéta Pechová se svým handicapem, zařadí se mezi nejvýjimečnější přemožitele La Manche. 

Reklama
Reklama