Nejvyšší soud řeší sadomasochistický sex. Muž obviněný ze znásilnění vinu popírá, prý to byla součást hry

Nejvyšší soud bude řešit velmi nevšední případ. Při něm se muž a žena přes internet domluvili na sadomasochistickém sexu. Jenže praktiky během sexu se ženě nelíbily. Chtěla přestat, plakala a muž ji podle Nejvyššího státního zastupitelství znásilnil. Zastupitelství navíc uvádí, že se nikdo nemůže dopředu zbavit nejen svých základních práv v oblasti svobody, ale také lidské důstojnosti. Vrchní soud přesto muže zprostil viny.
29. 1. 2018 ZPRÁVY: SEX U SOUDU - SADOMASOCHISTICKÉ RANDE BUDE ŘEŠIT NEJVYŠŠÍ SOUD
29. 1. 2018 ZPRÁVY: SEX U SOUDU - SADOMASOCHISTICKÉ RANDE BUDE ŘEŠIT NEJVYŠŠÍ SOUD

reklama

Dvojice se seznámila přes internetovou seznamku a domluvila na sadomasochistických praktikách. Jenže když došlo na věc, muž začal být příliš brutální a ženě se to nelíbilo. Prosila ho tedy, ať přestane, dokonce i plakala. Ale podle muže bylo toto žadonění ženy jen součástí hry, a proto v žádném případě nepřestal a pokračoval v brutálním sexu. Nejvyšší státní zastupitelství ale celou věc vidí jinak - bylo prý jasné, že žena s pohlavním stykem nesouhlasí. Žena nyní údajně trpí zdravotními následky, posttraumatickým syndromem a dvakrát se pokusila o sebevraždu.

„Nejvyšší státní zástupce vytýká vedle procesní vady odvolacímu soudu zejména chybné posouzení skutku, přestože se oba aktéři původně domluvili na určitých praktikách a přestože jakési odmítání ze strany poškozené mohl obviněný vnímat zpočátku jako součást hry, od určitého okamžiku muselo být obviněnému jasné, že poškozená s pokračováním styku nesouhlasí a že koná proti její vůli,“ uvedl pro Zpravodajství FTV Prima mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

Muž zemřel při BDSM

Bývalá miss byla zatčena kvůli smrti manžela při sadomasochistických hrátkách. Neuvěříte, co se stalo!

Případ se tak dostal k soudu a muže poslal na sedm let do vězení. Vrchní soud v Olomouci ale muže zprostil viny a uznal, že šlo o hru. „Předchozí domluva proběhla na internetovém chatu, ovšem musíme zdůraznit, že taková domluva je velmi vratká a nelze ji považovat za nějaký předem schválený povinný scénář,“ argumentuje Malý.

Teď je na tahu Nejvyšší soud. „Dovolání dorazilo k Nejvyššímu soudu 22. ledna, kdy bude o něm rozhodnuto, nelze předjímat,“ potvrdil mluvčí Nejvyššího soudu Petr tomíček. S ohledem na průměrnou dobu u trestních řízení se dá očekávat, že soud by mohl rozhodnout do 40 dnů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!