Některé státy USA vyhlásily výjimečný stav kvůli sněhu a mrazům

Některé státy na jihovýchodě Spojených států vyhlásily výjimečný stav. Důvodem jsou mraky, mrazy a sněžení, na které tam nejsou vůbec zvyklí. Silnice a chodníky se změnily v kluziště. Se srážkami bojuje celé východní pobřeží země.
17. 1. 2017 ZPRÁVY: NĚKTERÉ STÁTY USA VYHLÁSILY VÝJIMEČNÝ STAV KVŮLI SNĚHU A MRAZŮM
17. 1. 2017 ZPRÁVY: NĚKTERÉ STÁTY USA VYHLÁSILY VÝJIMEČNÝ STAV KVŮLI SNĚHU A MRAZŮM

Stromy a keře kolem Michiganských jezer připomínají ledové sochy. Chodí je obdivovat místní i turisté. Jenže všichni z takového počasí nadšení nejsou. Velké problémy způsobila hlavně ledovka na silnicích. Řidiči svá auta nezvládali. Chodci na tom nebyli o moc líp. A tyto záběry natočila kamera policejního auta, které stálo u krajnice.

Velké problém způsobil sníh hlavně na jihovýchodě země. Tam totiž na takové podmínky na silnicích nejsou zvyklí. Záchranáři a hasiči tak museli vyjíždět k mnoha hromadným nehodám. Školy zůstaly zavřené.

Donald Trump

Nejnovější průzkumy mají jasno: Donald Trump je nejméně oblíbeným prezidentem v historii USA

Úřady na severovýchodě USA nařídily evakuaci některých domů

„Žádám obyvatele, aby nevyjížděli na silnice. Ještě jednou - nevyjíždějte na silnice. Sami tak budete v bezpečí a nezablokujete cestu pro výjezdy záchranných složek, kterých je mnoho,“ uvedl například starosta Houstonu Sylvester Turner.

Na severovýchodě Spojených států zase varují před záplavami. Řeky jsou navíc plné ledových ker. Úřady proto nařídily evakuaci některých domů. „Voda byla asi 12 centimetrů od parapetu okna,“ upřesnil Robert Narton, který žije ve Vermontu. Meteorologové navíc předpovídají další srážky a teploty hluboko pod nulou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama