Někteří lidé vážně nemají soudnost: Turisté kradli v Osvětimi

Suvenýry na památku si chtěli odnést turisté z koncentračního tábora v polské Osvětimi. Proto v márnici ukradli cihly. Místní ochranka nenechavé návštěvníky naštěstí chytila a zadržela. Pokuta je nemine.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

O dvojici výtržníků informoval server Daily Mail. Podle něj si zlodějíčků všimli ostatní návštěvníci koncentračního tábora. Muž a žena si cihly nenápadně strkali do batohu v domnění, že si jich nikdo nevšimne.

Ale to se přepočítali. Krátce po jejich nepovedeném lupu, je zadržela místní ochranka, která okamžitě zavolala policii. Muž a žena ve věku 30 a 36 let byli obviněni z krádeže kulturně a historicky cenných předmětů. Policistům obvinění nejprve řekli, že netušili, jak závažného činu se dopustili. Později ale museli uznat, že se provinili.

 Horace Greasey

Podivný hrdina: 200krát utekl z koncentračního tábora! Za sexem…

Výtržníci nakonec vyfasovali pokutu ve výši v přepočtu necelých deset tisíc korun a roční podmínku. Zdá se vám to moc za pár cihel? Podle pravidel muzea je přísně zakázáno jakkoliv pohybovat či si odnášet předměty z bývalého koncentračního tábora pro jejich hluboký kulturní a historický význam. Od roku 1979 je Osvětim na seznamu světového dědictví UNESCO a všechny objekty s ním spojené jsou přísně chráněné.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!