Nemáte vjíždět do zaplavené oblasti, seřvala zoufalou ženu dispečerka na tísňové lince. Záchranáři ji našli mrtvou

V americkém Arkansasu žena omylem najela autem do vody v zatopené oblasti. Když zavolala záchrannou linku 911, nedostalo se její panice na druhé straně drátu pochopení. Dispečerka ženě vynadala v době, kdy jí stoupala voda do auta. Žena nakonec utonula, pracovnice dispečinku je vyšetřována.
Nemáte vjíždět do zaplavené oblasti, seřvala zoufalou ženu dispečerka na tísňové lince
Nemáte vjíždět do zaplavené oblasti, seřvala zoufalou ženu dispečerka na tísňové lince
Reprofoto: 7 News

reklama

Sedmačtyřicetiletá Debra Stevensová rozvážející noviny uvízla v zatopené oblasti ve svém SUV. O pomoc proto zavolala na tísňovou linku 911. Operátorka se na panikařící ženu několikrát obořila, místo toho, aby se ji snažila uklidnit.  

„Nechápu, proč vyšilujete. Ničemu to nepomáhá, akorát ztratíte kyslík. Tak se uklidněte,“ byla jedna z vět. Žena v autě se několikrát v průběhu hovoru omlouvala. Mimo jiné i za to, že najela do vody, kterou před sebou neviděla.

„Budete muset zmlknout,“ řekla operátorka ženě, když se usilovně snažila popsat svoji lokaci, aby ji mohli najít přijíždějící hasiči. Těm se ale nedařilo zjistit, kde se nachází. Žena několikrát žádala o pomoc ve slyšitelné panice. Hovor trval 22 minut, následně se přerušil. Voda se totiž dostala dovnitř auta a Debra se v něm utopila. 

 

Přestože hasiči byli na místě zhruba čtvrt hodiny poté, co žena vytočila záchrannou linku, auto se jim podařilo najít po více než hodině hledání.

Tamní policejní šéf řekl, že rozumí pobouření, které nahrávka vzbudila a nechápe, proč nebyla situace vyhodnocena jako hlavní priorita. „Myslím si, že si dispečerka neuvědomovala nebo nerozuměla závažnosti té situace,“ tvrdí.

Řekl také ale, že by v takovém případě dispečera stejně nevyhodili. „Z trestního hlediska neudělala nic špatně. Nedovolím si dokonce ani říct, že by porušila stanovené postupy,“ sdělil médiím. Navíc operátorka byla ten den v práci naposledy. Na začátku srpna totiž podala výpověď. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!