Němci poslali do vězení Tunisana za výrobu bomb a ricinového jedu. Sympatizoval s ISIS

Sympatizant Islámského státu dostal v Německu deset let vězení za plánovaný teroristický útok. U soudu zaznělo, že v bytě Tunisana a jeho ženy byly nalezeny toxiny a komponenty na bomby, informoval server Deutsche Welle.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

reklama

Jednatřicetiletý Tunisan, který do Německa přicestoval v roce 2016 a působil jako pošťák, byl krajským soudem v Düsseldorfu odsouzen za přípravu biologické zbraně a z přípravy závažného podvratného činu.

Výroba prudce jedovatého ricinu

Federální státní zástupci u soudu uvedli, že Sief Allan H. byl zadržen v Kolíně nad Rýnem v červnu 2018 poté, co za účelem výroby prudce jedovatého ricinu nakoupil ricinové boby. Řízení vedené proti jeho čtyřiačtyřicetileté ženě je vedené jako separátní případ. K jejich zatčení měl vést tip od cizinecké zpravodajské služby.

video ISIS

Europol jde po krku serverům a webům Islámského státu

Pár kromě surovin na výrobu smrtelného jedu, koupil rovněž 250 ocelových ložisek, uvedli státní zástupci s tím, že obžalovaní byli již v pokročilém stádiu výroby výbušných zařízení, kterými mohli zabít velký počet lidí.

Nezdařené připojení k ISIS v Sýrii

Nebezpečné zbraně vyráběli partneři ve svém bytě v kolínské čtvrti Chorwiler, přičemž měli na blízku i své děti. Tunisan měl dokonce provést v jedné z travnatých oblastí detonační test a jed otestovat na křečkovi, který ale přežil.

Po marné snaze připojit se k džihádistům z ISIS v Sýrii využil podporovatelů IS, kteří ho trénovali, jak sestavit bombu, uvedli státní zástupci. Odsouzený Tunisan sice připustil výrobu bomby, ale popřel, že by plánoval teroristický útok uvnitř Německa.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!