Němci poslali do vězení Tunisana za výrobu bomb a ricinového jedu. Sympatizoval s ISIS

Sympatizant Islámského státu dostal v Německu deset let vězení za plánovaný teroristický útok. U soudu zaznělo, že v bytě Tunisana a jeho ženy byly nalezeny toxiny a komponenty na bomby, informoval server Deutsche Welle.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

reklama

Jednatřicetiletý Tunisan, který do Německa přicestoval v roce 2016 a působil jako pošťák, byl krajským soudem v Düsseldorfu odsouzen za přípravu biologické zbraně a z přípravy závažného podvratného činu.

Výroba prudce jedovatého ricinu

Federální státní zástupci u soudu uvedli, že Sief Allan H. byl zadržen v Kolíně nad Rýnem v červnu 2018 poté, co za účelem výroby prudce jedovatého ricinu nakoupil ricinové boby. Řízení vedené proti jeho čtyřiačtyřicetileté ženě je vedené jako separátní případ. K jejich zatčení měl vést tip od cizinecké zpravodajské služby.

video ISIS

Europol jde po krku serverům a webům Islámského státu

Pár kromě surovin na výrobu smrtelného jedu, koupil rovněž 250 ocelových ložisek, uvedli státní zástupci s tím, že obžalovaní byli již v pokročilém stádiu výroby výbušných zařízení, kterými mohli zabít velký počet lidí.

Nezdařené připojení k ISIS v Sýrii

Nebezpečné zbraně vyráběli partneři ve svém bytě v kolínské čtvrti Chorwiler, přičemž měli na blízku i své děti. Tunisan měl dokonce provést v jedné z travnatých oblastí detonační test a jed otestovat na křečkovi, který ale přežil.

Po marné snaze připojit se k džihádistům z ISIS v Sýrii využil podporovatelů IS, kteří ho trénovali, jak sestavit bombu, uvedli státní zástupci. Odsouzený Tunisan sice připustil výrobu bomby, ale popřel, že by plánoval teroristický útok uvnitř Německa.

reklama

reklama