Německá vláda chce pro nově příchozí muslimské migranty zavést kurzy sexuální výchovy

Německá vláda přišla s návrhem, jak řešit časté sexuální a násilné útoky migrantů z muslimských zemí. Řešením by podle nich mohly být kurzy soužití podle německých zákonů a sexuální výchova hned zkraje, kdy uprchlík zažádá o azyl. Informoval o tom server Deutschlandfunk Kultur.
ilustrační foto
ilustrační foto
AP

reklama

Znásilňování a sexuální násilí obecně v Neměcku vyvolává ostré debaty, zvláště pokud jsou pachateli migranti. Po posledním takovém případu z Freiburgu, kde gang migrantů znásilnil osmnáctiletou studentku, volá německá vláda po řešení.

Vládní komisařka pro integraci Annette Widmann-Mauzová chce, aby žadatelé o azyl byli okamžitě informovaní o sexualitě a rovnosti mezi pohlavími v Německu. “Všichni, kteří chtějí azyl, musí ihned po příjezdu do země, na začátku celého procesu, absolvovat kurzy o soužití v Německu. To zahrnuje i nulovou toleranci sexuálního zneužívání a jiných násilných činů,” uvedla členka strany CDU Widmann-Mauzová.

ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Globálním paktem otevíráme migrační Pandořinu skříňku

Předseda Centrální rady muslimů v Německu výroky komisařky pro integraci podporuje. “Náboženství a naše víra jde ruku v ruce s porozuměním v tomto kontextu,” konstatoval Ammán Mazyek. Ještě lepší by podle něj bylo, kdyby mladé uprchlíky přijali co nejdříve do školy. “Nejefektivnější cesta, jak mladé migranty naučit správnému chování, jsou související předměty přímo ve škole - biologie nebo sexuální výchova,” dodal Mazyek.

Mazyek si ale není úplně jistý, jestli v praxi opravdu kurzy pomohou předejít sexuálním a násilným útokům. Podle něj by tak u starších muslimů bylo užitečnější dostatečně je seznámit s trestním zákoníkem. Úplně nejlepším řešením by podle Mazyeka bylo, aby kurzy pro migranty vedli sami muslimové. Těm prý muslimští uprchlíci snáze porozumí a nechají se od nich školit.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!