Německo schválilo možnost volby třetího pohlaví v oficiálních dokumentech

Německá vláda tento týden schválila možnost volby třetího pohlaví v rámci oficiálních záznamů. Lidé tak budou mít kromě mužského a ženského pohlaví také na výběr možnost „diverse“ (odlišný, různorodý, rozmanitý). Vláda tak vyhověla rozhodnutí nejvyššího soudu v zemi, uvedl server Deutsche Welle.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Spolková vláda byla nucena jednat na základě rozhodnutí nejvyššího soudu z loňského roku o tom, že lidem musí být umožněno v oficiálních záznamech uvádět nejen mužské nebo ženského pohlaví, ale i třetí pohlaví nebo údaje o pohlaví zcela odstranit. Jedná se o případy, kdy pohlavní anatomie neodpovídá typickým znakům pro muže nebo ženu.

Možnost volby třetího pohlaví tak řadí Německo mezi země jako jsou Rakousko, Austrálie, Nový Zéland, Indie, Kanada nebo Portugalsko.

ilustrační foto- téma intersexuálů

Německo uzná lidský hermafrodit za třetí pohlaví

Pohlaví jako objektivní fakt? Politici se přou

Nový zákon však čelí kritice z obou stran politického spektra. Environmentalističtí Zelení a skupiny bojující za práva LGBT vyjadřují své zklamání z toho, že pro změnu pohlaví je vyžadováno potvrzení od lékaře. Podle Antona Hofreitera ze Zelených je to „absurdní znamení nedůvěry vůči těm, kteří nezapadají do staromódního pohledu na společnost, zejména těch z CDU a CSU“.

„Ke kterému pohlaví patříte je od počátku věků objektivní fakt – stejně jako věk nebo tělesná měřítka,“ kontroval naopak poslanec Beatrix von Storch.

reklama

reklama