Německo v šoku: Hesenský ministr financí spáchal sebevraždu

Hesenský ministr financí Thomas Schäfer spáchal sebevraždu, pravděpodobně kvůli tomu, že byl "hluboce znepokojen" ekonomickými dopady pandemie koronaviru. Podle německého serveru The Local o tom dnes informoval hesenský premiér Volker Bouffier. Respektovaný 54letý Schäfer byl v sobotu nalezen mrtvý poblíž železniční trati.
Thomas Schäfer
Thomas Schäfer
Twitter/@MaxKingsleyEh

reklama

Prokuratura se domnívá, že politik spáchal sebevraždu. ‚‚Jsme v šoku, nemůžeme tomu uvěřit a jsme všichni ohromně smutní," uvedl hesenský premiér v prohlášení pro média. Schäfer byl tamním ministrem financí deset let. Viditelně otřesený Bouffier zavzpomínal, že zesnulý politik pracoval "dnem i nocí", aby společnostem i pracujícím pomohl vyrovnat se s ekonomickými dopady současné koronavirové pandemie. ‚,Domníváme se, že byl z té situace velmi znepokojen," dodal Bouffier, který je blízkým spojencem německé kancléřky Angely Merkelové.

V Hesensku se nachází německá finanční metropole Frankfurt, kde sídlí společnosti jako Deutsche Bank či Commerzbank. Ve městě je rovněž sídlo Evropské centrální banky.

Koronavirus

ONLINE KORONAVIRUS: Na COVID-19 zemřela sestra z Thomayerovy nemocnice. Obětí koronaviru v Česku je 16

Oblíbený a velmi respektovaný ministr byl dlouho považován za možného nástupce hesenského premiéra. Stejně jako Bouffier byl i Schäfer členem Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové. Zanechal po sobě ženu a dvě děti.

 

iPrima, ČTK

reklama

reklama