Německo vyděsila zpráva, že ze ZOO utekli lvi a tygři

Zpráva z městečka Lünebach připomíná spíše legendární zprávy rádia Jerevan. Paniku vyvolala informace, že ze soukromé ZOO utekli tygři, lvi a jaguáři. Policie varovala lidi, aby nevycházeli ven. Nakonec se ovšem ukázalo, že utekl jen medvěd, který ale vlastně ZOO ani neopustil.
1. 6. 2018 ZPRÁVY:  NĚMECKO VYDĚSILA ZPRÁVA, ŽE ZE ZOO UTEKLI LVI A TYGŘI
1. 6. 2018 ZPRÁVY: NĚMECKO VYDĚSILA ZPRÁVA, ŽE ZE ZOO UTEKLI LVI A TYGŘI

reklama

„Nevycházejte ven na ulici, můžete potkat lva nebo tygra. Když se to stane zavolejte policii,“ takové hlášení dost vyděsilo obyvatele města Lünebach na západě Německa.

„Podle původních zpráv se měly na svobodu dostat kočkovité šelmy. Konkrétně tygr, lev a jaguár. Později se ale ukázalo, že zmíněná zvířata zůstala schovaná ve svých výbězích v nějakých bednách. Utekl jen jeden medvěd,“ uvedl starosta města Andreas Kruppert.

Zvířata patřila do soukromé zoologické zahrady, která ve městě funguje už 50 let. V posledních dnech ji ale poničily záplavy po přívalových deštích.

Zlínská zoo jako první v Česku odchovala vzácného dvojzoborožce indického

Chovatelský úspěch zlínské zoo: Jako první v Česku odchovali vzácného dvojzoborožce indického

„Nevěděli jsme jistě, zda se jim tímto způsobem nepodařilo překonat ohrady. Uzavřeli jsme širší okolí, kde jsme odhadovali, že se můžou pohybovat,“ řekl k nezvyklému případu policista Jürgen Larish.

Hledat šelmy se vydali desítky lidí, policistů, hasičů i veterinářů. Našli ale jenom medvěda, který neopustil areál zoologické zahrady. Přesto ho museli zastřelit. Lva, tygra a jaguára později objevili ošetřovatelé, byli ve svém výběhu. Stejně ale uvažují o tom, že je aspoň na čas přesunou.

„Musíme zkontrolovat, jestli jsou výběhy bezpečné. Nebo jestli bude potřeba zvířata přesunout do jiných zoologických zahrad. Alespoň na čas až se výběhy po záplavách opraví,“ doplnil starosta.

Zoologická zahrada ujišťuje, že udělá všechno proto, aby se v budoucnu už nic podobného nestalo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!