Německo zasáhly silné bouřky. Padající strom usmrtil ženu

Zaplavená dráha v Kolíně nad Rýnem
Zaplavená dráha v Kolíně nad Rýnem
Twitter/Köln Bote‏

reklama

Po tropickém dni, kdy teploty přesahovaly 30°C, zasáhly během středy a čtvrtka západ Německa silné lijáky a bouřky. Přerušen byl provoz na letištích v Kolíně a Bonnu, vlaky v Porýní měly několika hodinové zpoždění, informovala agentura DPA.

Prudké bouře a silné lijáky způsobily potíže ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Bouřková fronta přišla do Německa z Belgie.

V Dortmundu usmrtil padající strom 51letou ženu. V Mönchengladbachu utrpěl těžká zranění cyklista, na kterého rovněž spadl strom.

Jen v Kolíně nad Rýnem vyjížděli hasiči k více než 500 zásahům. Voda zaplavila několik podchodů a podzemních garáží. Dokonce byla zatopena jedna trať kolínského metra.

Podle mluvčího místní dopravy měly vlaky a autobusy zpoždění větší než 40 minut. Provoz kolínsko-bonnského letiště byl přerušen na 90 minut. Zpoždění mělo 15 odletů, 14 příletů a jeden let do Mnichova byl zrušen.

Na železniční trati mezi městy Bonn a Koblenz spadl strom, což vedlo k velkému zpoždění vlaků. Silné deště přestaly až dnes odpoledne.

 

Autor: Zuzana Dumbrovská

reklama

reklama