Německý Spolkový soudní dvůr považuje zákon o dětských sňatcích za protiústavní

Jsou dětské sňatky uzavřené v zahraničí v Německu platné? Tuto otázku si pokládá Spolkový soudní dvůr v Německu, kvůli nedávnému případu syrského páru. Soudní dvůr se kvůli případu odvolal k vyšší instanci.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

21letého muže v Sýrii právoplatně oddali s jeho 14letou sestřenicí 10. února 2015. Tento pár se pak v srpnu téhož roku rozhodl kvůli válce uprchnout přes Balkán do Německa. Po příjezdu ale úředníci pár rozdělili.

Mladistvou manželku umístili do zařízení pro nezletilé uprchlíky a opatrovníkem se stal úřad pro mladistvé v Aschaffenburgu. Její manžel ale od chvíle rozdělení neměl žádné informace o tom, kde se jeho manželka nachází. Proto požádal o projednání jejího přijetí do země, ale okresní soud odmítl manželství uznat.

Spolkový soudní dvůr právě toto považuje za protiústavní. Dětské sňatky jsou sice v Německu zakázané, ale v Sýrii, kde byl sňatek právoplatně uzavřený, jsou povolené. Proto soudní dvůr doporučuje změnu zákona tak, aby se každý jednotlivý případ projednával samostatně. Jinak by mohla být porušená ochrana manželství a rodiny, ale i zásada rovného zacházení.

Reklama
Reklama