Nemocnou dceru léčili místo lékařské péče s Boží pomocí. Rakouský soud vyměřil rodičům 5 let vězení za vraždu

V Rakousku zemřela třináctiletá dívka na chronickou pankreatitidu pro zanedbání péče. Její rodiče věřili, že ji Bůh zachrání. Soud jejich jednání posoudil jako vraždu ze zanedbání.
Bible- ilustrace
Bible- ilustrace
pixabay.com

reklama

Dívka zemřela loni v záři, a to deset dní po svých třináctých narozeninách. Rodiče, 39letý muž narozený v Uzbekistánu a 35letá Němka – oba žijící v Rakousku, byli obviněni za to, že nemocnou dceru nepředali do lékařské péče.

U soudu se oba manželé hájili tvrzením, že věřili v Boží uzdravení. Uvedli, že jsou členy nepřidružené křesťanské církve a otec se označil za misionáře a kazatele.

Dcera byla v létě roku 2017 shledána nemocnou a po oznámení příbuzných agentura pro ochranu dětí trvala na tom, aby byla odvezena do nemocnice. Rodiče tvrdili, že ji k léčení odvezou, ale dívka se lékařské pomoci již nedočkala.

V den své smrti si dívka stěžovala na bolesti žaludku a rodiče mysleli, že právě prožila první období. Když se její stav nezlepšil, otec dceři nabídl, že ji vezme k lékaři, ale dívka to odmítla. Otec se za ni modlil a postil.

„Mluvila jsem s ní, hladila jsem ji, dala jí napít,“ řekla matka a dodala: „Věřil jsem, že ji Bůh uzdraví.“

Rodiče sice přiznali, že zanedbali péči, ale nevěří, že to lze kvalifikovat jako vraždu.

Jejich obhájce Zaid Rauf u soudu prohlásil: „Rozhodně si nepřáli, aby jejich dcera zemřela.“ 

Dívka byla jedním z osmi dětí. Rodiče se před osmi lety přestěhovali do Rakouska, aby se jejich děti mohly vzdělávat doma. Na rozdíl od Německa neexistuje v Rakousku povinná školní docházka, ale pouze povinná výchova.

reklama

reklama