Neplatiči v Bílině zaplatí za koupaliště větší vstupné

Město Bílina se rozhodlo neobvyklým způsobem bojovat proti neplatičům za svoz odpadů. Ten, kdo městu dluží, má o 100 procent dražší vstup na koupaliště.
2. 6. 2018 ZPRÁVY: NEPLATIČI V BÍLINĚ ZAPLATÍ ZA KOUPALIŠTĚ VĚTŠÍ VSTUPNÉ
2. 6. 2018 ZPRÁVY: NEPLATIČI V BÍLINĚ ZAPLATÍ ZA KOUPALIŠTĚ VĚTŠÍ VSTUPNÉ

reklama

Krásné sobotní odpoledne v Bílině bylo jako stvořené pro koupání. Nutno ale říct, že tam zrovna hlava na hlavě nebyla. Návštěvníci koupaliště jsou přesvědčení, že za to může právě nová vyhláška.

„Myslím si, že tím poškodili spíš tu Kyselku to koupaliště a hlavně děti. Děti přeci nemůžou za to, že rodiče neplatí své dluhy. Takže nevím, proč by na tom měly děti prodělávat. Když se podíváte, tak koupaliště je prázdné. Abych dostal z člověka dluh, tak zvýším vstup na koupaliště? Já si myslím, že tudy cesta nevede,“ říká jeden z návštěvníků koupaliště.

sucho

Pohled do historie: Letošní sucho není ničím výjimečným, extrémní sucho bylo i těsně po druhé světové válce

„A ten kdo dluží, no tak já nevím, jestli ho to přiměje k tomu, aby to zaplatil. Třeba na to nemá,“ říká další z návštěvnic.

Nařízení vyvolalo mezi lidmi, kteří za odpad nedluží rozporuplné reakce. I oni se cítí svým způsobem potrestání. Pokud totiž nechtějí platit za koupaliště 120 korun ale jen 60 korun, musí si zajít na úřad pro slevový průkaz. Někteří lidé ale přiznali, že se kvůli práci nemají šanci na úřad dostat. I oni pak, když nic nedluží, platí stejné vstupné jako dlužníci. V tuto chvíli si prý o průkaz požádala asi stovka lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!