Nepolapitelný zloděj-ninja dlouhá léta strašil obyvatele Ósaky. Nakonec se z něj vyklubal důchodce

Osm let se japonská policie ve městě Ósaka snažila dopadnout zloděje přezdívaného Ninja , který obratně vykrádal místní byty. Jakým překvapením bylo, když obviněný prozradil svůj věk. Muži, který uměl šplhat po zdech, je 74 let. „Chodil celý v černém jako opravdový ninja,“ řekl pro agenturu AFP člen japonské policie.
ilustrační foto- Ninja
ilustrační foto- Ninja
Pixabay

reklama

Dlouhá léta si japonská policie nevěděla rady se zlodějem v černém, který obratně šplhal po zdech a za dobu své lupičské kariéry vykradl desítky bytů. Ninja byl zkrátka nepolapitelný. Po vyloupených bytech zbyly policii jen záznamy z bezpečnostních kamer, kde měli možnost vidět zlodějovo „umění“ v akci. Jeho totožnost však nebyli schopní, jelikož zloděj měl přes obličej černý šátek, díky kterému mu nešlo vidět do tváře.   

Ninja však nakonec přeci jen udělal chybu. Letos v květnu mu při jedné z jeho vloupaček sklouznul šátek, který chránil jeho identitu, a policie tak zachytila jeho tvář. Díky tomuto záznamu se policii podařilo vypátrat totožnost pachatele. A následoval velký šok. Ninjovi alias Mitsuaki Tanigawanovi bylo totiž 74 let!

Na svůj věk byl neuvěřitelně hbitý

Po zjištění s jakým staříkem mají strážnici čest, vzrostla jejich touha chytnout zloděje při činu. A i při jeho poslední akci se bylo na co dívat. Tanigawa podle japonské policie vyšel ze svého domu jako každý druhý muž v jeho věku- shrbený s lehkým třesem. Poté zašel do opuštěného bytu, kde počkal, až se setmí. Po setmění už ale z bytu nevyšel dědeček, nýbrž muž v černém, který naprosto změnil svůj vzhled i chování.

Ninja se mrštně a hbitě protahoval úzkými škvírami a když bylo potřeba, dokázal i běhat po hranách zdí. Policisté starého muže nebyli schopni pronásledovat, a tak čekali, až se vrátí zpět do svého úkrytu. Dočkali se po čtyřech hodinách, kdy se postarší ninja vrátil po vyloupení obchodu s elektronikou .

Zlodějka neuvěřitelným způsobem přelstila tři policisty

VIDEO: Nevídané! Spoutaná zlodějka přelstila policisty a ukradla jim auto

Po více jak osmi letech, po více jak 250 vloupání, při kterých způsobil škodu za v přepočtu pět a půl milionu korun, policisté konečně dopadli legendárního zloděje.

Obviněný muž policistům řekl, že nesnáší práci, a proto vykrádal domácnosti a menší obchody. Svěřil se také, že mu stačilo pouhých deset minut, aby se dostal do domu, sebral peníze a v tichosti se vypařil. „Kdybych byl mladší, nikdy byste mě nechytli. Ale je mi 74, už jsem starý , je na čase přestat,“ řekl lupič policejním úředníkům.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!