Netradiční nález v polích: Hasiči tam našli dvě ukradená auta v plamenech

Hned dvě ukradená a poté zapálená auta řeší policisté na střední Moravě. První zmizelo už v noci na sobotu v Přerově. Nad ránem pak dostali hasiči hlášení, že nedaleko Hradčan něco hoří v poli.
26. 6. 2018 KRIMI: NA STŘEDNÍ MORAVĚ NĚKDO UKRADL DVĚ AUTA. POZDĚJI JE NAŠLI HOŘÍCÍ V POLÍCH
26. 6. 2018 KRIMI: NA STŘEDNÍ MORAVĚ NĚKDO UKRADL DVĚ AUTA. POZDĚJI JE NAŠLI HOŘÍCÍ V POLÍCH

reklama

„Na místo byly vyslány dvě jednotky hasičů, které po dojetí na místo začaly s hasebními pracemi vozidla, které bylo zcela v plamenech. I přes okamžitý zásah hasičů se již nepovedlo vozidlo zachránit,“ uvedl mluvčí Hasičské záchranné služby v Olomouckém kraji Filip Hrdina.

Policisté v současné době hledají svědky, kteří v sobotu v noci zaznamenali mezi obcí Hradčany a Přerovem cokoliv podezřelého.

„Celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun. V současné době ve věci provádíme šetření a zjišťujeme, co bylo přesnou příčinou požáru tohoto vozidla a kdo vozidlo odcizil,“ uvedla mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová.

ilustrační foto

Ženy v Saúdské Arábii už můžou řídit auta. Osm pro nás běžných věcí jim je ale stále zapovězených

A podobně dopadl i druhý vůz. Podle hasičů už v době příjezdu prvních jednotek v podstatě nebylo co zachraňovat.

„Tak jako v první případu vyjely dvě jednotky hasičů, které při příjezdu na místo zásahu zjistily, že vozidlo je zcela v plamenech. Vozidlo bylo odstaveno na polní cestě a na místě vyšetřovatel stanovil jako předběžnou příčinu požáru úmyslné zapálení,“ pokračoval Hrdina.

Auto někdo ukradl na Olomoucku a přijel s ním několik desítek kilometrů daleko na Prostějovsko. Svědci ho pak našili hořící včera po páté hodině odpoledne. Pokud máte pro policisty k těmto případům jakékoliv informace, volejte co nejrychleji 158. Nebo na Krimi linku FTV Prima.

reklama

reklama