Netradiční poslední přání: Za umírající pacientkou putoval mléčný koktejl stovky kilometrů

Emily Pomeranzová a její oblíbený mléčný koktejl
Emily Pomeranzová a její oblíbený mléčný koktejl
Facebook/Sam Klein
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dojemný příběh se odehrál v Americe. Umírající žena měla poslední přání: Naposledy si vychutnat mléčný koktejl ze své oblíbené restaurace. Zmíněný podnik v Ohiu a jeho věrnou zákaznici ale dělilo dlouhých 600 kilometrů. I přesto se však smrtelně nemocná pacientka své oblíbené pochoutky dočkala.

Padesátiletá Emily Pomeranzová trpěla rakovinou slinivky břišní a diagnóza byla neúprosná: neléčitelné. Své poslední chvíle tak trávila v hospici nedaleko Washingtonu DC.

Na rozdíl od krutého osudu se ale nehodlala smířit s tím, že by z tohoto světa odešla, aniž by si ještě jednou vychutnala milkshake z restaurace Tommy’s v Clevelandu. Se svým přáním se proto svěřila příteli Samu Kleinovi, který obratem kontaktoval zmíněný podnik s nezvyklou objednávkou.

Sam, který stejně jako Emily vyrostl v okolí Clevelandu, popsal na svém facebookovém profilu další sled událostí: „O několik dní později jsem měl hovor s Tommy Felloem, majitelem restaurace. ‚Ano, najdeme řešení, jak její přání splnit,‘ slíbil mi.“

 

Majitel Tommy’s uvedl, že v celé 47leté historii restaurace neobdrželi podobnou objednávku. „Nebyl jsem si jistý, zda to dokážeme“, řekl pro televizní stanici Fox 8 News o náročné akci, kterou její účastníci nazvali „mléčnou misí“.

Logistická stránka věci se ale nakonec podařila doladit. Fello dal mléčný nápoj na suchý led a zaplatil v přepočtu kolem 2 600 korun za noční přepravu z Ohia do Washingtonu DC. Milkshake urazil přibližně 600 kilometrů bez úhony a Emily si ho tak mohla naplno vychutnat. A bylo to opravdu zřejmě poslední splněné přání, 4 dny nato (minulý pátek) své nemoci podlehla.

Její přítel Sam poznamenal, že Emily byla nadšená a pití jejího oblíbeného drinku si velmi užila. „Vím, že by Emily udělal radost fakt, že mohla jiným lidem dopřát pocit, že udělali něco správného, i když už tu s námi není,“ dodal. 

 

Autor: Alexandr Božilov, Markéta Škroňová

Reklama
Reklama