New York zakáže ve veřejných prostorách kouření elektronických cigaret

Už jen pouhých 30 dní zbývá do spuštění nového zákona, který zakazuje používání elektronických cigaret v americkém státě New York. Zákaz se bude vztahovat například na restaurace, bary nebo pracoviště. Pro takzvané vaporizéry budou platit stejná pravidla jako pro klasické cigarety.
ilustrační foto- elektronická cigareta
ilustrační foto- elektronická cigareta
Pixabay

reklama

Americký stát, jemuž vévodí „Big Apple“, jak se velkoměstu New York City přezdívá, byl jedním z vůbec prvních, kde se zakázalo kouření cigaret ve vnitřních prostorách veřejných míst. Zákaz tam platí už od roku 2003.

ilustrační obrázek- New York
Autor: Pixabay ilustrační obrázek- New York

Deník New York Times dokonce uvádí, že 70% měst v tomto americkém státě už používání elektronických cigaret ve veřejných prostorách zakázalo. Andrew Cuomo, guvernér státu New York prohlásil, že i když jsou tyto výrobky prezentovány jako zdravější alternativa cigaret, realita je jiná. „Elektronické cigarety přinášejí dlouhodobé zdravotní riziko jak uživatelům, tak i lidem kolem nich. Toto opatření vyplňuje jednu z dalších nebezpečných mezer v zákoně a vytváří silnější a zdravější New York pro všechny jeho obyvatele,“ vysvětlil pro média.

ilustrační foto- elektronická cigareta
Autor: Pixabay ilustrační foto- elektronická cigareta

Na téma elektronických cigaret se vedlo již mnoho debat. Odborníci se v zásadě rozdělují na dva tábory. Jedni zastávají názor, že užívání elektronických cigaret je nezdravé a vede teenagery ke kouření klasických cigaret. Oproti tomu druhá skupina odborníků si za výhodami e-cigaret stojí.

reklama

reklama