Než vyhodíte staré videohry, pozor! Raritní konzole byla vydražena za miliony korun

Podle všeho nejdražší herní konzolí, která byla doposud prodána v aukci, se o víkendu stal vzácný model Nintendo PlayStation, který se vyšplhal na neuvěřitelných 360 tisíc dolarů, tedy přes osm milionů korun. Informovala o tom agentura DPA.
Herní konzole Nintendo Play Station
Herní konzole Nintendo Play Station
@Kotaku/Twitter

reklama

Prodej přitom přišel jen několik týdnů poté, co stejný aukční dům prodal kopii světově proslulé videohry „Super Mario Bros.“ v téměř dokonalém stavu za 100 150 dolarů (téměř 2,3 milionu korun), čímž stanovil dosavadní rekord za prodej jedné hry na videoherní konzoli.

Unikátní zapečetěný kousek z roku 1986

Nicméně jak upozorňuje DPA, neočekávejte, že si za každého starého Game Boye (úspěšná kapesní hra společnosti Nintendo, která přišla na trh v roce 1989), který vám leží léta v šuplíku nebo na půdě, postavíte dům.

Výše zmíněná hra Super Mario Bros. totiž byla stále zapečetěna lesklou samolepkou a zabalena v unikátním formátu z roku 1986, kdy se spustilo rozšířené testování trhu, a je jedinou známou svého druhu, která existuje.

Princezna Diana s Johnem Travoltou

Do dražby půjde kabriolet princezny Diany. Jaká je jeho očekávaná cena?

Přerušení partnerství od Nintenda a vznik PlayStationu

Vzácná konzole Nintendo PlayStation prodaná minulý víkend za více než osm milionů korun je zase prototypem z let 1990–1992, který byl vyvinut v rámci krátkodobé spolupráce mezi společnostmi Nintendo a Sony. Konzole se po náhlém ukončení partnerství ze strany Nintenda nikdy nedostala do masového prodeje.

Paradoxně i tahle událost vedla k tomu, že firma Sony vytvořila svůj vlastní úspěšný projekt PlayStation, který na trh uvedla v roce 1994.

Vlastněna i zakladetelem Sony Computer Entertainment

K prodeji herní konzole za rekordní cenu došlo na dalším ročníku veřejné dražby videoherních konzolí pořádané společností Heritage Auctions v Dallasu. Předpokládá se, že prodaná položka je jediným existujícím přeživším exemplářem ze dvou před lety předobjednaných kusů konzolí. Sběratelé podle pořadatelů během dražby této položky podali 57 nabídek, nový majitel konzole nechtěl být odtajněn.

Ředitelka pro videoherní položky z Heritage Auctions uvedla, že konzole je „neocenitelným kouskem historie videoher“. Podle aukčního domu byl tento konkrétní kousek dříve než se dostal do jiných soukromých rukou vlastněn islandským zakladatelem divize Sony Computer Entertainment Olafem Olaffsonem.

reklama

reklama