Nezletilá Dánka konvertovala k islámu a plánovala bombové útoky. Odsedí si osm let

Sedmnáctiletá dívka, která plánovala bombové útoky na školy v Dánsku, stráví za mřížemi celých osm let. Dánský odvolací soud včera zpřísnil trest o další dva roky. Dívka se stala vůbec první ženou v historii Dánska, která byla obviněna z terorismu.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Dánka měla plánovat teroristické útoky na dvě školy. V té době jí přitom bylo pouhých 15 let. Slečně, která konvertovala k islámu prý proto, že to bylo „prostě vzrušující“, vyměřil soud původně šest let vězení. Nakonec si ale odsedí osm let.

Natascha Colding-Olsenová byla zatčena ve městě Kundby poblíž Kodaně. U dívky doma se našlo několik předmětů, které dokazovaly, že opravdu bombový útok plánovala. Pro sestrojení bomby si obstarala potřebné chemické látky, na které policii upozornili ostatní členové rodiny, kterým Nataschino chování začalo připadat podezřelé. Policie poté našla záznamy, kde dívka opravdu plánovala bombové útoky, a to na bývalou základní školu a jednu židovskou školu. „Bombový útok proti nevěřícím 8. ledna,“ i takový záznam se dostal do rukou policistů.

Jeden z muničních skladů Islámského státu právě dostal zásah - boj o poslední baštu ISIS v březnu 2019

Kdo opravdu vyzbrojuje Islámský stát? Původ zbraní je nečekaný!

V květnu letošního roku byla obžalovaná odsouzená k trestu odnětí svobody na šest let. Dívka se rozhodla odvolat, ale toto pondělí se Natascha dočkala ještě tvrdšího trestu- osm let. Soud přihlédnul ke všem známým okolnostem spojených s případem, k věku obžalované, ale i k faktu, že se ve vazbě pokusila napadnout jinou osobu ostrým kouskem z rozbitého zrcadla.

Dívka plánovala sestrojit takzvanou Satanovu matku. Tato výbušnina je i kvůli poměrně jednoduchém složení mezi teroristy velice oblíbena. Použili ji například v Paříži v listopadu 2015, v Bruselu v roce 2016, ale i letos v květnu v aréně v Manchesteru. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!