Ničivé požáry zuří v Austrálii, kouř ničí místní ovzduší

Pobřeží Nového Jižního Walesu je v plamenech. Hasiči se obávají, že se několik velkých požárů hořících na východě Austrálie nedaleko od sebe spojí v jeden obrovský.
Požáry decimují východ Austrálie (zdroj: AP)
Požáry decimují východ Austrálie (zdroj: AP)

reklama

Z celkem 110 požárů napříč státem jich není 63 pod kontrolou. Teploty ve městech Sydney a Richmond, která se nacházejí poblíž požárů, šplhají až k 36 stupňům Celsia, vládne zde sucho a silný vítr, informoval server News.com.

Hasiči se pokoušejí zabránit rozšíření požárů a jejich možnému ničení lidských obydlí, a tak hasí především okolí měst. Tři z nich, kteří bojovali s ohněm v Green Wattle Creek poblíž Camdenu, utrpěli popáleniny a museli být letecky převezeni do nemocnice.

Požár v australském státě pohltil již 32 000 hektarů a obyvatelé byli varováni, aby si raději našli jiná útočiště. Současně hoří i Queensland, Viktorie a Jižní Austrálie.

V oblastech kolem Sydney obdrželi lidé rovněž varování, a to kvůli silnému větru, který plameny rozšiřuje a mohl by tak předměstí v blízké době velmi ohrozit. Východ a jihozápad Sydney byl meteorology vzhledem k míře znečištění ovzduší kouřem zhodnocen jako velmi nebezpečný. To se momentálně týká i zdejšího regionu Hunter a centrálního pobřeží Jižního Walesu. Požáry na těchto místech zde podle odboru životního prostředí způsobily vůbec nejhorší znečištění ovzduší v historii, informoval Newcastleherald.com.

reklama

reklama