Noc hrůzy pro turisty z České republiky! Jejich autobus shořel

Štěstí v neštestí mělo 54 českých turistů mířících na dovolenou do Itálie. Na poloostrov Gargano v jižní Apulii totiž dorazili až se značným zpožděním. Jejich původní autobus v noci na pátek začal hořet, píše italský server Rimini Today.
Autobus s českými turisty začal na cestě do Itálie hořet
Autobus s českými turisty začal na cestě do Itálie hořet
VIGILI DEL FUOCO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Incident se odehrál na dálnici A14 nedaleko jižní mýtné brány u Rimini okolo jedné hodiny v noci ze čtvrtka na pátek. Informoval o tom italský server Rimini Today.

Řidič si naštěstí požáru v zadní části vozu všimnul včas. Okamžitě zastavil na krajnici a vyzval cestující, ať urychleně opustí nebezpečný prostor. Ti se tak z autobusu dostali bez zranění. Jak je vidět na fotografii, kterou zveřejnili hasiči, plameny se ale brzy rozšířily i dovnitř. Všichni turisté včetně dvou řidičů mezitím čekali v bezpečné vzdálenosti a starala se o ně dopravní policie. Přivolaní hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za čtyři hodiny.

Dálnice byla v jednom směru asi dvě hodiny zcela uzavřena. Turisty poté vyzvedl autobus místní společnosti Start Romagna a odvezl je do oblasti Montefeltro.Tady strávili noc a až druhý den se náhradním autobusem dostali na místo cílové destinace. 

Reklama
Reklama