Noc hrůzy pro turisty z České republiky! Jejich autobus shořel

Štěstí v neštestí mělo 54 českých turistů mířících na dovolenou do Itálie. Na poloostrov Gargano v jižní Apulii totiž dorazili až se značným zpožděním. Jejich původní autobus v noci na pátek začal hořet, píše italský server Rimini Today.
Autobus s českými turisty začal na cestě do Itálie hořet
Autobus s českými turisty začal na cestě do Itálie hořet
VIGILI DEL FUOCO

reklama

Incident se odehrál na dálnici A14 nedaleko jižní mýtné brány u Rimini okolo jedné hodiny v noci ze čtvrtka na pátek. Informoval o tom italský server Rimini Today.

Řidič si naštěstí požáru v zadní části vozu všimnul včas. Okamžitě zastavil na krajnici a vyzval cestující, ať urychleně opustí nebezpečný prostor. Ti se tak z autobusu dostali bez zranění. Jak je vidět na fotografii, kterou zveřejnili hasiči, plameny se ale brzy rozšířily i dovnitř. Všichni turisté včetně dvou řidičů mezitím čekali v bezpečné vzdálenosti a starala se o ně dopravní policie. Přivolaní hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za čtyři hodiny.

Dálnice byla v jednom směru asi dvě hodiny zcela uzavřena. Turisty poté vyzvedl autobus místní společnosti Start Romagna a odvezl je do oblasti Montefeltro.Tady strávili noc a až druhý den se náhradním autobusem dostali na místo cílové destinace. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!