Nová finta šmejdů: Seniory nakládají na ulici

Šmejdi mají novou fintu. Už je to sice otřepaná fráze, ale bohužel pravdivá. Prodejci předraženého zboží už tolik nelákají na předváděcí akce, nechodí po bytech a nezvoní na důvěřivé seniory. Ale představte si: V Pardubicích je sbírají, a to doslova a do písmene, na ulici.
12.8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY:  ŠMEJDI MAJÍ NOVOU FINTU – SBÍRAJÍ SENIORY NA ZASTÁVKÁCH
12.8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ŠMEJDI MAJÍ NOVOU FINTU – SBÍRAJÍ SENIORY NA ZASTÁVKÁCH
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak vypráví 94letý Vlastimil Fikeis, stál na zastávce městské hromadné dopravy jako vždycky. Když u něj náhle zastavilo cizí auto. „On tam zastavil a ptá se, kam jedu. A já povídám: Jedu do marketu si udělat nějakej nákup. A on říkal: Tak já vás tam vezmu,“ vypráví poškozený senior.

Během cesty řidič pana Fikeise přesvědčil ke koupi voňavky a hodinek. „Já jsem vytáhl tisíc korun a on mi je vytrhl, těch tisíc korun. A dal mně ty hodinky.“ Zboží, které si pan Fikeis „koupil“ jsme hledali na internetu. Výsledek? Podobné věci by nepřišly ani na 200 korun.

ilustrační foto

Další krok v boji proti šmejdům, ministerstvo omezí nabídky přes telefon

Podle náměstka pardubického primátora Jakuba Rychetského (ČSSD) nemají pardubičtí senioři důvod sedat k cizím lidem do auta. Ve městě je totiž dostatek přepravních možností, ať už se jedná o městskou hromadnou dopravu nebo službu Senior Taxi.

„Těžko bychom v daném případě hledali na straně prodejců nezákonné jednání. Pro případ, že by nebyly vydávány doklady, tak můžeme pouze popíchnout Českou obchodní inspekci, případně finanční úřad, uvedla pro Velké zprávy advokátka Tereza Jelínková.

Jenže to by si musel pan Fikeis zapsat alespoň značku auta. On si, podle svých slov, ani nevzpomíná, jak prodejce vypadal. Podle policistů by si lidé měli dopředu zjistit, co kupují, jakou to má skutečně hodnotu a hlavně, jestli takové zboží opravdu potřebují.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama