Nová studie varuje: Časté používání telefonů a tabletů u dětí zvyšuje riziko zlomenin ve vyšším zvyku

Moc důvodů, jak přinutit děti, aby si udělaly pauzu od hraní her na mobilních telefonech, tabletech či počítačích, neexistuje. Odborníci však nyní mají v ruce výsledky, které by to mohly změnit. Podle nejnovější studie, přispívá časté sezení u mobilů a počítačů k řídnutí kostí a vyšší pravděpodobnosti zlomenin v pozdějším věku.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Profesor Dawn Skelton, který se výzkumu věnoval, prozradil pro server Daily Mail, že dnešní trend mobilních telefonů a tabletů, je pro děti zkázou i v jiných oblastí zdravotnictví, než jsou problémy se soustředěním či zhoršení zraku.

Poslední studie totiž dokázala, že časté sezení u mobilních telefonů, počítačů a tabletů, způsobuje dětem oslabení kostí a následně dochází k častým zlomeninám. Tyto problémy, jako je řídnutí kostí, se u zmíněných jedinců projevů o mnoho let dříve, než tomu bylo doposud běžné. Je tedy dost možné, že dnešní desetiletý chlapec, bude mít s řídnutím kostí problém třeba už v padesáti.

Zelenina, maso, mléko, pšeničné výrobky, to všechno dítě potřebuje celkem brzy začít jíst

Jídelníček nejmenších dětí: Rodiče ho často dělají dost jednotvárný

Uznávaný profesor Skelton se mimo jiné zmínil, že to jsou právě dnešní dospělí, kteří by se o své děti mohli v budoucnu starat. Takže pokud čekáte, že vám vaše ratolesti oplatí péči, kterou jste jim věnovali po celé jejich dětství, tak máte možná smůlu. Proto neváhejte ani chvíli a své děti od počítačů a technických vymožeností vyžeňte na čerstvý vzduch. Zachráníte jim kosti a sobě stáří.

Kosti jsou totiž silnější, čím více se používají. Důležitý je také vitamín D a vápník. Pohybová aktivita u dětí by měla být na denním pořádku. Jen tak si mohou být dnešní děti jistí, že z nich nebudou staroušci dříve, než v důchodovém věku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!