Novinka v německém parlamentu: Poslanec se vrací do sněmovny jako žena!

Nevítané pozornosti se dostalo parlamentu v Bavorsku, když se ukázalo, že jeden z poslanců není spokojen ve svém těle. Markus Ganserer byl do tamní poslanecké sněmovny zvolen v říjnu jako muž, nyní se do ní ale vrací jako žena. Místo Markuse, tak na jeho křesle bude sedět Tessa- vůbec první transsexuálka v bavorském parlamentu.
Markus/Tessa Ganserer
Markus/Tessa Ganserer
Twitter/RT

reklama

Tessa Ganserer je členkou strany Zelených a také první transsexuální poslankyní. Zatímco od roku 2013 byl řádným poslancem pan Markus Ganserer, nyní již na jeho místě sedí Tessa.

Podle informací serveru RT Markus na tiskové konferenci oznámil, že snaha býti ženou u něj trvá již deset let a je šťastný, že konečně může býti Tessou. „Jsem žena každým kouskem svého těla a také právoplatná poslankyně,“ uvedla Tessa Ganserer na svém facebookovém profilu minulý měsíc.

„Nedělám to pro zábavu. Nebylo to mé rozhodnutí být ženou v mužském těle,“ řekl novinářům.

Moment, kdy si otec dvou synů uvědomil, že je něco jinak, přišel před deseti lety. V té době zjistil, jak dobře se cítí v dámských šatech, které začal doma potají nosit. A zatímco jeho blízcí jsou se změnou obeznámeni a při Markusovi/Tesse stojí, v parlamentu bude muset čelit některým komplikacím.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Německo má rekordní nedostatek zaměstnanců. Ale předpokládám, že nemocnice a ústavy jaderné fyziky jsou plné...

I přesto, že zvolený poslanec už několik dní v bavorském parlamentu sedí v blond paruce a dámských šatech, označován je stále jako Markus. Důvodem je německý zákon, který vyžaduje dvě lékařská stanoviska a také čekací lhůta v době trvání jednoho roku, než je možné změnit pohlaví v úředních dokladech.

Ostatní poslanci se změnou Marcuse v ženu nemají problém a se samozřejmostí ho budou brát jako ženu. „Osobnost člověka je vždy důležitější, než jeho pohlaví,“ říká jedna z členek bavorského parlamentu.

Německo v rámci tolerance pohlaví minulý měsíc schválilo možnost vyplnit si v rodném listu v kolonce „pohlaví“ místo muž či žena jen „různý/various“. Zdá se, že Tessa je jen první vlaštovkou v moderním Německu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!