Novorozené slůně slona indického a jeho první krůčky!

Pracovníkům belgické zoologické zahrady Pairi Daiza se podařilo natočit první krůčky novorozeného slona indického, který se narodil o víkendu. Roztomilé pokusy o první krůčky rozněžnily už tisíce lidí po celém světě.
První krůčky novorozeného slona indického
První krůčky novorozeného slona indického
@CNYCentral

reklama

Malé slůně slona indického přišlo na svět v zoologické zahradě v belgickém městě Brugette. Unikátní záběry zachycují čerstvě narozené mládě, které se snaží postavit na vlastní nohy a udělat pár prvních krůčků. Podle Roba Conachieho, který je vedoucím v oddělení slonů, se má jednat o holčičku. A to pořádně silnou! „Je opravdu velmi silná, překvapivě rychle se postavila na nohy,“ řekl Conachie.

 

 

Sloní holčička se narodila do největšího stáda v evropské zoo a zvětší tak stádo slonů v zoo Pairi Daiza na číslo 22. Letos se jedná už o druhého slona, který se v zoologické zahradě narodil. „Je to další krok kupředu skrze záchranu ohrožených druhů,“ řekl Conachie. „Ve volné přírodě se v současnosti pohybuje pouze 38 tisíc slonů a zejména sloní dámy, které plodí potomky, jsou nesmírně důležité a v současnosti ohrožené,“ dodal.

nosorožec černý foto savetherhino

Pytlák doplatil za své činy. Udupal ho slon a následně byl sežrán lvy

Zoologická zahrada Pairi Daiza pomáhá při výzkumu léků, jež se používají k léčbě smrtelných onemocnění napříč sloní populací.

Indičtí sloni jsou poddruhem asijských slonů a od roku 1986 jsou zařazeni mezi ohrožené druhy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!