Novozélandská premiérka mění historii: Na Valné shromáždění OSN vzala i své tříměsíční miminko!

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová bez nadsázky přepsala politickou historii. Jako vůbec první politička na světě, vzala na Valné shromáždění OSN svou několikaměsíční dcerku! Malá princezna návštěvu kupodivu zvládla líp, než například překvapená delegace z Japonska.
Novozélandská premiérka mění historii: Na Valné shromáždění OSN vzala i své tříměsíční miminko!
Novozélandská premiérka mění historii: Na Valné shromáždění OSN vzala i své tříměsíční miminko!
Facebook/Leon Gettler

reklama

Na pondělním Valném shromáždění OSN v americkém New Yorku nesměla chybět ani novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. A za velkou louži nepřiletěla sama! Summitu se účastnila společně se svým partnerem a tříměsíční dcerkou, ze které byli všichni přítomní doslova paf!

Ardernová dcerku jménem Neve Te Aroha přivedla na svět 21. června a jelikož stále kojí, bylo nezbytné vzít na dalekou cestu kojence s sebou. Teprve minulý týden byl na Novém Zélandu schválen zákon, který umožňuje premiérovi a ministrům země cestovat na pracovní cesty i s chůvou za peníze ze státního rozpočtu.

 

 

Tyto peníze ale Jacinda nevyužila, jelikož místo chůvy cestoval do USA s premiérkou její partner Clark Gayford, který vystupuje ve své rybářské televizní show. A byl to právě Clark, kdo na Twitteru sdílel fotografii průkazu malé Neve, která je vůbec prvním dítětem, jenž se zúčastnilo Valného shromáždění. „Přál bych si vám vidět pohledy japonské delegace, která vstoupila do zasedací místnosti právě ve chvíli výměny plenky…,“ uvedl na svůj Twitter Clark.

 

 

Ardernová je jako premiérka v zemi velmi oblíbená. Přezdívá se jí „skromný vůdce“, jelikož se nebojí škrtat platy poslanců i ostatních politiků. Ohledně cestování na služební cesty se svým miminkem nevidí nic špatného, jak sama říká, malá je hodná, když má dostatek jídla, dobře spí a v práci ji neruší.

I Jacinda přednesla v New Yorku svůj projev, ve kterém se zavázala k ukončení dětské chudoby a udělá vše proto, aby její země byla tou nejlepší na světě pro všechny děti.

reklama

reklama