Nový kavárenský trend? Zákazníci si mohou koupit „cokoliv“, co se v nich nachází

Nejnovější trend v oblasti kaváren možná brzy dorazí i k nám. V newyorských kavárnách nemá tato novinka nic společného s kávou, ale s jinými položkami, jako jsou třeba květiny nebo nábytek, uvedla agentura DPA.
Kavárna La Mercerie
Kavárna La Mercerie
@lamerceriecafe / Instagram

reklama

Řada kaváren napříč newyorskými čtvrtěmi k tomuto kroku postupně přistupuje. Hlavním cílem majitelů kaváren je diverzifikace svého prodejního portfolia a příjmů z prodeje. Kromě klasického portfolia, jako je káva a jiné nápoje nebo cukrovinky, tak svým zákazníkům nabízejí i další produkty.

Dalším důvodem je pak logicky zpříjemnění a oživení atmosféry kavárniček, ke kterému květena i útulný dřevěný nábytek bezpochyby dopomůže.

Vše je jako malované

Kavárna, která vypadla přímo z komiksu! Tady budete hrdiny vlastního kresleného příběhu

Koupíte si prakticky cokoliv, co vidíte

Například v kavárně La Mercerie ve čtvrti SoHo v New Yorku, která údajně s těmito novinkami přišla, si mohou její návštěvníci koupit prakticky všechno, čeho se na místě dotknou: od nábytku, přes čajové šálky či konvičky až po příbory, svíčky a další příslušenství.

Také v České republice už řada kaváren po léta spojuje svou občerstvovací funkci s činností jinou. Tuzemské kavárny tak často například nabízejí k prodeji použité knihy, které jsou u nich zákazníkům k dispozici ke čtení.

reklama

reklama