Nový virál: Video muže s rouškou, který si v bruselském metru strká prsty do pusy a otírá se o podpůrnou tyč, pobouřilo celý svět

Internetem koluje video, ze kterého v období rozšiřující se nákazy koronavirem mrazí. Je na něm zachycen muž s ústní rouškou, který si strká prsty do pusy a sliny z rukou následně otírá o podpůrnou tyč, které se denně dotknou stovky až tisíce cestujících.
ilustrační obrázek
ilustrační obrázek
istock.com

reklama

Dva z cestujících v bruselském metru zachytili nesmyslné počínání neznámého muže na své mobilní telefony a zveřejnili ho na Twitteru. Pod videi se začaly množit komentáře od lidí, kteří mají právem strach z šíření nákazy novým typem koronaviru, informoval server The Brussels Times.

Tyto bouřlivé reakce vyvolaly nutnost dopravní společnosti STIB (operátor systému belgické hromadné dopravy) k vyjádření k incidentu.

„Muž byl zadržen našimi bezpečnostními službami a předán policii,“ napsala společnost STIB. „Souprava metra byla následně stažena z oběhu, aby byla dezinfikována.“

Incident podnapilého muže vyvolal veřejné znepokojení a belgické státní orgány naléhají na občany, aby si neustále myli ruce a vyhýbali se úzkému kontaktu s ostatními. „Naše soupravy jsou čištěny každý den,“ dodala společnost.

Koronavirus

KORONAVIRUS SVĚT: Turecko má prvního pacienta, Trump vyzval Američany ke klidu

V Belgii je momentálně podle serveru Wolrdometer 267 potvrzených případů koronaviru.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!